وضعیت زیرساخت کوی کارمندان خرمشهر مطلوب نیست

آبادان - ایرنا - کوی کارمندان خرمشهر با جمعیتی افزون بر چهار هزار نفر از ضعف زیرساخت‌های شهری و خدماتی رنج می‌برد. محرومیتی که گله‌مندی اهالی را به دنبال داشته‌است.

به گفته ساکنان کوی کارمندان خرمشهر توجه به زیرساخت های عمران شهری در این منطقه از جمله ساماندهی معابر و خیابان ها به عنوان اولویت اول زیباسازی شهری مدت هاست مورد کم توجهی متولیان و مسئولان شهری قرار گرفته است. 
کم توجهی به اصول اساسی در زیرسازی معابر و خیابان ها و کیفیت بد آسفالت موجب شده تا تردد در خیابان های کوی کارمندان خرمشهر به حرکتی مارپیچ در مسیری ناهموار و خاکی تبدیل شود. 
هر فرد با گام نهادن در کوچه و معابر کوی کارمندان خرمشهر به عمق بی توجهی مسئولان نسبت به وضعیت عمرانی این منطقه پی می برد. 

یکی از ساکنان این منطقه با بیان اینکه شهروندان در قبال پرداخت عوارض انتظار ارائه خدمات مطلوب را دارند گفت: وضعیت مطلوب شهرنشینی در منطقه کوی کارمندان خرمشهر احساس نمی شود زیرا به لحاظ زیرساخت شهری کار اصولی در این منطقه نشده است.

میلاد زاهد زاده اظهار داشت: در سالهای اخیر توجه چندانی به حفظ فضای سبز بلوارها ،خیابان ها و فرعی های کوی کارمندان خرمشهر نشده است و با کوچکترین بارندگی این منطقه تبدیل به باتلاق می شود.

وی افزود: این منطقه به لحاظ شبکه فاضلاب و دفع آب های سطحی هم با مشکلات زیادی مواجه است و پس از بارندگی تمام خیابان های فرعی این منطقه با مشکل آبگرفتگی مواجه می شوند.

یکی دیگر از ساکنان کوی کارمندان خرمشهر نیز گفت: هنگامیکه وضعیت آسفالت خیابان های این منطقه را با سایر شهرها مقایسه می کنیم تاسف می خوریم که چرا وضعیت عمران شهری در این منطقه تا این حد ضعیف است.

سمیه جادری تصریح کرد: کوچه و خیابان های کوی کارمندان خرمشهر پر از چاله است، در خیابان های اصلی و پرتردد این محله کنده کاری بسیاری وجود دارد.

وی افزود: مردم از وضعیت نامناسب آسفالت خیابان های این منطقه به ستوه آمده اند و این شامل عابران پیاده و رانندگان خودرو است.

این شهروند خرمشهری اظهار داشت: با توجه به وضعیت نامناسب آسفالت خیابان های این منطقه دارندگان خودروها باید در طول سال یک یا ۲ بار برای تعمیر جلوبندی خودروی خود به تعمیرگاه مراجعه کنند. 

معاون عمرانی و زیربنایی سازمان منطقه آزاد اروند در این خصوص به ایرنا گفت: کوی کارمندان خرمشهر مشکل شبکه فاضلاب ندارند و سال گذشته شبکه فاضلاب در این منطقه اجرا شد.

موعود شمخانی اظهار داشت: در هفته دولت امسال نیز شبکه آب آشامیدنی این منطقه به بهره برداری رسید و این منطقه مشکل آبرسانی ندارد.

وی با اشاره به کمبود بودجه عمرانی در سازمان منطقه آزاد اروند گفت: ساکنان کوی کارمندان خرمشهر حق دارند خواستار ایجاد زیرساخت های شهری شوند ولی اکنون اعتبار لازم برای اجرای طرح های زیرساختی در این منطقه وجود ندارد.

شمخانی تصریح کرد: اعتبار لازم برای رفع مشکل زیرساخت شهری در کوی کارمندان خرمشهر تامین می شود و تلاش می شود این طرح امسال در این منطقه اجرا شود.

به گزارش ایرنا جمعی از اهالی کوی کارمندان خرمشهر روز چهارشنبه در اعتراض به وضعیت نامناسب این منطقه با تجمع در سازمان منطقه آزاد اروند خواستار رسیدگی به مشکلات این منطقه شدند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 10 =