خدمت‌‎رسانی هلال احمر ایلام به ۶ هزار مصدوم حوادث اربعین ۹۸

ایلام- ایرنا- مدیرعامل جمعیت هلال استان ایلام با اشاره به اتمام طرح امداد و نجات اربعین امسال گفت: ۶ هزار و ۱۴۷ زائر در حوادث مختلف این استان مصدوم و از این جمعیت امداد دریافت کردند.

حسین عارفی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در این مدت در مجموع بیش از ۸۸ هزار زائر دچار حادثه شد که از این شمار بیش از ۶ هزار نفر مصدوم بوده اند.

وی ادامه داد: این زائران در حوادث جاده‌ای و غیر جاده‌ای توسط نجات‌گران جمعیت هلال احمر استان امدادرسانی شده اند.

مدیرعامل هلال احمر ایلام تاکید کرد: از مجموع مصدومان ۸۰ نفر با بالگرد و آمبولانس‌های این جمعیت به مراکز درمانی منتقل و مابقی به صورت سرپایی مداوا شدند و متاسفانه ۱۴ نفر نیز در این حوادث فوت شدند.

عارفی اضافه کرد: همچنین سه هزار و ۴۰۹ نفر از زائران هم به صورت رایگان از خدمات تست قند خون و فشار خون در پایگاه‌های هلال احمر بهره‌مند شدند.

وی به اسکان اضطراری زائران نیز اشاره کرد و گفت: اربعین امسال ۷۸ هزار و ۲۲۱ زائر توسط این جمعیت در مهران و سایر شهرستان‌ها اسکان یافتند.

خدمت رسانی جوانان هلال احمر ایلام به بیش از ‭‭‭‭‭‭‭‭‭‭‭‭۱۵۵‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬ هزار زائر اربعین

مدیر عامل جمعیت هلال احمر ایلام در ادامه از بهره مندی ‭‭‭‭‭‭‭‭‭‭‭‭۱۵۵‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬ هزار ‭‭‭‭‭‭‭‭۹۵۱‬‬‬‬‬‬‬‬ نفر زائر حضرت اباعبدلله حسین (ع) از خدمات جوانان جمعیت هلال احمر استان در ایام اربعین ۹۸ خبر داد.

عارفی گفت: از ابتدای طرح در ۱۷ تا ۳۰ مهرماه در پست های راهنمایی زوار با شعار (همنوا با کاروان نینوا) ‭‭‭‭‭‭‭‭‭‭‭‭۱۵۵‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬ هزار ‭‭‭‭‭‭‭‭۹۵۱‬‬‬‬‬‬‬‬ نفر از خدمات پست های راهنمای زائرین اعضا جوانان جمعیت هلال احمر استان بهره مند شدند.

وی بیان کرد: همچنین در این طرح ‭‭‭‭۵۹۱‬‬‬‬ نفر از اعضا جوانان هلال احمر استان شامل ‭‭‭‭۲۵۱‬‬‬‬ نفر برادر و ‭‭‭‭۳۴۰‬‬‬‬ نفر خواهر در پست های راهنمای زائران در ایام در ایام اربعین حسینی مشارکت داشتند.

به گفته عارفی، ۱۰ پست راهنمایی زوار و ۱۰ چادر خیمه نماز در مجاورت پایگاه های امدادی به صورت شبانه روزی به زائران اربعین حسینی خدمت رسانی کردند.

وی تصریح کرد: خدمات ارائه شده از سوی اعضا جوانان جمعیت هلال احمر استان به زائران، شامل ۳۱ هزار و ۳۸۹ مورد راهنمایی زائران، ۳۳۸ مورد کمک به ناتوانان، ۸ هزار و ۱۱۳ مورد خدمات امدادی و تست فشار خون، خدمات مذهبی (خیمه نماز) ۱ هزار و ۷۳۴ مورد، توزیع ۵۷ هزار و ۹۷۴ بسته فرهنگی و تبلیغاتی، توزیع ۴۳ هزار ماسک و ۸ هزار کیف کمک های اولیه در بین زائران و ۵ هزار و ۴۰۳ مورد خدمت در ایستگاه های صلواتی بوده است.

بنابر اعلام رئیس ستاد مرکزی اربعین بیش از ۶۰ درصد از مجموع زائران اربعین امسال از مرز بین‌المللی مهران تردد داشته‌اند.

شهرستان مرزی مهران در ۸۵ کیلومتری جنوب غربی ایلام با داشتن مرز بین‌المللی از معابر اصلی و مهم تردد خودروهای شخصی، کامیون‌های حامل کالاهای صادراتی و خودروهای حامل زائران عتبات عالیات است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 5 =