۸ آبان ۱۳۹۸،‏ ۱۳:۲۴
کد خبرنگار: 884
کد خبر: 83535013
۰ نفر

برچسب‌ها

رشد ۵۷ درصدی بارش‌ها

تهران - ایرنا - میزان بارش‌های کشور در حالی در ۳۷ روز ابتدایی سال آبی جدید ( مهرماه۹۸ تا پایان شهریورماه ۹۹) به رقم ۱۷.۷ میلی متر رسید که این میزان بارش در مقایسه با میانگین بارش‌های درازمدت - که ۱۱.۳ میلی متر بود - از رشدی ۵۷ درصدی برخودار شده است.

میزان بارش‌های کشور در سال آبی جدید(مهرماه ۹۸ تا انتهای شهریور۹۹) بر اساس تازه ترین گزارش شرکت مدیریت منابع آب ایران نسبت به مدت مشابه پارسال با بارش ۲۱.۴ میلی متر با رشد منفی ۱۷درصد روبرو شده اما در مقایسه با میانگین بارش‌های ۱۱ ساله اخیر با بارش ۱۳.۷ میلی متری رشدی ۳۰ درصدی را تجربه کرده است.

ایران دارای ۶ حوضه آبریز شامل دریای خزر، خلیج فارس و دریای عمان، دریاچه اورمیه، فلات مرکزی، مرزی شرق و قره قوم است که میزان بارش‌های دریای خزر به ۵۴.۲ میلی متر در ۳۷ روز ابتدایی سال آبی جدید رسیده است. این درحالی است که بارش‌های این حوضه آب ریز در سال آبی پارسال ۶۶.۹ میلی متر بوده و رشد منفی ۱۹درصدی را نشان می دهد.

میزان بارش های حوضه خلیج فارس و دریای عمان در سال آبی جدید به رقم ۱۸.۹ میلی متر رسیده درحالی که پارسال میزان بارش‌های آن در همین بازه زمانی ۲۷ میلی متر بوده و رشد منفی ۳۰درصدی را تجربه کرده است.

 بارش‌های دریاچه ارومیه در سال آبی جدید به رقم ۲۰.۸ میلی متر رسید درحالی که میزان بارش های این حوضه پارسال۲۲ میلی متر بود و امسال با رشد منفی ۵ درصدی روبرو است.

بارش ها در حوضه فلات مرکزی در سال آبی جدید به ۱۱.۷ میلی متر رسیده است در حالی که پارسال بارش ۱۰.۵ میلی متری داشته و رشد ۱۱ درصدی را نشان می دهد.

میزان بارش‌های مرزی شرق درحالی در سال آبی جدید به رقم ۴.۲ میلی متر رسیده که این حوضه پارسال بارش ۳.۲ میلی متری را تجربه کرده و اختلاف امسال و پارسال این حوضه ۳۲ درصد است.

بارش‌های حوضه آبریز قره قوم درسال آبی جدید ۲.۸ میلی متر گزارش شد درحالی که پارسال بارش‌های آن ۳۳.۱ میلی متر بود و بارشد منفی ۹۲درصدی روبرو شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =