زمینه مشارکت حداکثری مردم در انتخابات فراهم شود

گناوه - ایرنا - فرماندار گناوه گفت: باتوجه به حساسیت و سرنوشت‌ساز بودن انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی، دستگاههای اجرایی با آمادگی لازم زمینه مشارکت حداکثری مردم را در این رویداد مهم سیاسی فراهم کنند.

غلامرضا مهرجو روز چهارشنبه در جلسه شورای اداری این شهرستان افزود: مجریان، شرایط برگزاری انتخابات قانونمند، رقابتی و سالم را در چارچوب قوانین و مقررات انتخاب شوندگان و انتخاب کنندگان  فراهم تا مردم با شور و نشاط و باشکوه‌تر از دوره‌های گذشته مشارکت کنند.

وی اظهار داشت: استفاده از امکانات دستگاه‌های عمومی دولتی و غیردولتی که با اهداف تبلیغاتی باشد، ممنوع است.

مهرجو گفت: اولین راهبرد در امر انتخابات صیانت از آرای مردم است و هر کسی انتخاب شد برحسب قانون  و قانون‌مداری ملاک  و مدنظر است.

فرماندار گناوه ادامه داد: مجریان انتخابات، قانون و قانون‌مداری را اصل و سرلوحه کاری خود قرار داده و دستگاه‌های اجرایی طبق ماده ۱۲ قانون انتخابات همکاری لازم با ستاد انتخابات بویژه در زمینه در اختیار قرار دادن امکانات،  نیروی انسانی و تجهیزات داشته باشند.

وی افزود: با فضای تعامل و همدلی که در شهرستان گناوه وجود دارد، یک انتخابات باشکوه برگزار خواهد شد.

فرماندار گناوه  ادامه داد: دشمن پس از ناکامی‌های عدیده با استفاده از طرق مختلف بدنبال ناامیدکردن مردم است که باید با وحدت و  ارایه خدمات مطلوب به ولی نعتمان انقلاب، اعتماد و امیدواری آنان به نظام دوچندان شود.

مهرجو گفت: اگر مردم بدانند مدیر یا مدیران دلسوزانه کار می‌کنند، در محدودیت‌ها و نارسایی‌ها کمک آنان خواهند کرد.

فرماندار گناوه با گرامیداشت فرا رسیدن روز ۱۳ آبان افزود: این روز به عنوان روزی پر فروغ در تاریخ انقلاب است و باید تلاش کنیم که هرچه باشکوه‌تر برگزار تا برگ زرین دیگری در کارنامه مردم این شهرستان ثبت و منظور شود.

وی بیان کرد: باتوجه به قرار گرفتن در هفته پدافند غیرعامل ، برای دستگاه‌های اجرایی الزام‌هایی تعیین شده که باید آنان را رعایت کنند.

وی گفت: فلسفه و حکمت بحث پدافند غیرعامل که در کشورهای دیگر به عنوان دوبال غیرنظامی و دفاع مدنی یاد می‌کنند در کشور ما نیز در زمینه پیشگیری و صیانت از زیرساخت‌ها و منابع مردم بکار گرفته تا  به حفظ سرمایه مردمی کمک شود.

مهرجو بیان کرد: آموزش در بحث پدافند غیرعامل اصلی‌ترین رکن آن است که باید توجه ویژه از جمله در مدارس و دانشگاه‌ها بویژه در این هفته داده شود.

وی گفت: در  پدافند غیرعامل باید با اقدام‌های تبلیغاتی و فرهنگ‌سازی توجه مردم را به آن معطوف و با رعایت کردن الزام‌های تعیین شده توسط دستگاه‌های اجرایی بتوانیم در شرایط بحرانی مردم را نجات و از منابع آنان صیانت کنیم.

فرماندار گناوه با تقدیر از متولیان موکب‌ها و دست اندرکاران پیاده‌روی بزرگ اربعین افزود: شهرستان گناوه با استقرار ۱۱ موکب بین راهی و در کربلا گام‌های موثری در خدمات رسانی به زائران و عاشقان اباعبدالله الحسین (ع) برداشت.

امام جمعه گناوه گفت: پیاده روی اربعین امسال به رغم تلاش های دشمنان به نحو شایسته و  زیباترین شکل با همدلی، وحدت،  تکریم و احترام زائران و همکاری تمامی دستگاه‌های امنیتی، نظامی و انتظامی و اجرایی و مردم برگزار شد.

حجت الاسلام سیدعبدالهادی رکنی حسینی با بیان اینکه  نقش همه مسئولان نظام در عظمت اربعین ستودنی است، افزود: دولت تدبیر و امید با اقدام بسیار ارزشمند در حذف روادید باعث شد تا زائران بیشتری نسبت به گذشته مشتاق و روانه کربلا شوند.

وی اظهارداشت: شهرستان گناوه از دریای بیکران حسینی بی‌بهره نماند و با اقامه عزاداری و مجالس، ۱۱ موکب نیز دایر و به بهترین وجه به زائران خدمات ارایه شد.

وی ادامه داد: ۱۳ آبان یکی از روزهای مهم تاریخ انقلاب است که باید هرچه باشکوه گرامی داشته شود.

امام جمعه گناوه گفت:  پدافند غیرعامل نیازمند جامعه و نقش بسزایی در برابر  تهاجم نرم و فرهنگی دشمن دارد.

وی افزود: پدافند غیرعامل در تمام عرصه‌های کشور از جمله حفاظت از زیرساخت ها و آسیب‌های اجتماعی نقش‌آفرینی می‌کند.

شهرستان گناوه در شمال استان بوشهر قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 8 =