۸ آبان ۱۳۹۸،‏ ۱۱:۰۳
کد خبرنگار: 2748
کد خبر: 83534939
۰ نفر

برچسب‌ها

۴۹۲ فرصت شغلی در تعاونی‎های لرستان ایجاد شد

خرم‎آباد – ایرنا – مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان گفت: ۴۱ تعاونی با ایجاد ۴۹۲ فرصت شغلی، امسال در استان تشکیل شده است.

علی آشتاب روز چهارشنبه در جمع خبرنگاران افزود: این تعاونی ها در حوزه خدمات، توزیع، تولید و دانش‌بنیان هستند و یک هزار ۴۵۲ نفر عضو دارند.

وی اظهار داشت: نیمه نخست امسال ۲۲ هزار و ۲۷۰ دلار محصولات و خدمات توسط شرکت های تعاونی استان به خارج کشور صادر شده است.

وی با اشاره به ارائه ۲۶ هزار نفرساعت آموزش حقوقی و مدیریت حرفه‌ای به فعالان بخش  تعاون استان گفت: بررسی ۴۰۰ میلیارد تومان طرح اشتغالزایی تعاونی های استان توسط دستگاه‌های اداری و بانک ها در حال انجام است.

آشتاب افزود: این در حالی است که یکهزار و ۱۵۳ طرح، موفق به عقد قرارداد و یا دریافت تسهیلات به مبلغ ۲۱۵ میلیارد تومان شده اند و با بهره برداری از این تعداد، ۶ هزار فرصت شغلی فراهم می شود.

وی تصریح کرد: در هیچ دوره ای همچون دولت فعلی، توجه ویژه ای به سرمایه گذاری اشتغال روستایی صورت نگرفته که نمونه بارز آن تسهیلات اشتغال ۶ درصد، مشاغل خانگی چهار درصد، معافیت بیمه سهم کارفرما و کارورزی فارغ التحصیلان است.

وی ادامه داد: ایجاد ۷۲ تعاونی روستایی برای لرستان هدفگذاری شده بود که اکنون ۸۹ تعاون روستا با یکهزار و ۲۸۶ و ۹۲۷فرصت شغلی فعال شده است.

اکنون ۲ هزار و ۸۰۰ تعاونی با حدود ۲۸ هزار نفر اشتغالزایی در لرستان فعال هستند که از این تعداد ۴۶۲ تعاونی با چهار هزار و ۸۸۲ فرصت شغلی در حوزه بانوان است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 12 =