آسمان، پرواز بجنورد را لغو کرد

بجنورد- ایرنا- شرکت هواپیمایی آسمان، برنامه پروازی روز چهارشنبه خود به مقصد بجنورد، مرکز استان خراسان شمالی را لغو کرد.

مدیر فرودگاه بجنورد روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این شرکت با وجود لغو پرواز ساعت ۱۵ و ۱۵ دقیقه امروز خود، دلیلی برای این اقدام خود اعلام نکرده است.

سیدمهدی رزاز افزود: علیرغم بارش باران و مه آلودگی هوا، برنامه پروازی امروز شرکت ایران‌ایر در ساعت ۱۵ و ۵۵ دقیقه امروز طبق برنامه اعلام شده، انجام می شود.

وی اظهار داشت: شرکت هواپیمایی ماهان نیز برنامه پروازی این شرکت در روز پنجشنبه هفته آینده را لغو کرده است.

وی احتمال داد یکی از علل لغو پروازهای این چند روزه فرودگاه بجنورد، تمرکز شرکت های هواپیمایی بر به کارگیری هواپیماهای خود در مسیر نجف و مشهد مقدس، به دلیل پاسخگویی به نیاز مسافران پرشمار این مسیرها بوده باشد.

به گزارش ایرنا  ۱۲ هزار و ۲۶۳ مسافر در ۶ ماهه امسال از طریق پروازهای فرودگاه بجنورد جابه‌جا شده‌اند که این رقم در مقایسه با نیمه نخست پارسال ۷۰ درصد افزایش نشان می‌دهد.

در این مدت ۶ هزار و ۴۵۲ مسافر با پرواز وارد فرودگاه بجنورد شده و پنج هزار و ۸۱۱ مسافر نیز خراسان شمالی را به مقصد تهران ترک کرده‌اند.

هم اکنون هر هفته ۹ پرواز رفت و برگشت در مسیر تهران - بجنورد از روز شنبه تا جمعه توسط شرکت های ماهان، آسمان و ایران ایر انجام می شود.

استان ۸۶۳ هزار نفری خراسان شمالی در شمال شرق کشور قرار دارد که فاصله بجنورد، مرکز این استان تا تهران افزون بر ۷۰۰ کیلومتر و تا مشهد ۲۵۰ کیلومتر است.

فرودگاه بجنورد به عنوان فرودگاه مرز هوایی فعال است که دارای یک باند به ابعاد ۴۲۰۰ در ۴۵ متر، اپرون به ابعاد ۲۴۵ در ۱۱۸ متر، تاکسی وی عمود به ابعاد ۲۳ در ۱۲۰ متر و ساختمان ترمینال مسافری به مساحت ۱۷۰۰ متر مربع و ترمینال جدید به مساحت ۴۶۰۰ مترمربع است.

مجموع مسافران جابه جا شده این فرودگاه در سال گذشته، ۱۴ هزار و ۱۸۱ مسافر بود که این رقم در مقایسه با سال پیش از آن به کمتر از نصف رسیده بود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =