۹ آبان ۱۳۹۸،‏ ۱۱:۴۷
کد خبرنگار: 1417
کد خبر: 83534699
۰ نفر

برچسب‌ها

عملیات اجرایی جاده کریق- آرموداق سرعت می‌گیرد

اردبیل - ایرنا - استاندار اردبیل گفت: چهار کیلومتر از مسیر راه ارتباطی کریق به آرموداق که در حوزه استحفاظی شهرستان نیر است، روکش آسفالت شده و مابقی نیز در سال آینده اجرا می‌شود.

اکبر بهنامجو  روز پنجشنبه در بازدید از این جاده با اشاره به اهمیت تکمیل آن برای دسترسی راحت و کوتاه کردن مسافت شهرستان نیر به مرکز کشور گفت : ۱۲ کیلومتر این جاده در حوزه استحفاظی شهرستان میانه قرار دارد و  با رایزنی انجام شده , عملیات اجرایی این پروژه از سمت میانه نیز بزودی آغاز خواهد شد.

وی بیان کرد: با بهره‌برداری از این جاده گردشگران ۲ منطقه می‌توانند از جذابیت‌های شهرستان نیر، سرعین و اردبیل و نیز زیباییهای کندوان، میانه و سایر شهرهای استان آذربایجان شرقی استفاده کنند.

به گفته وی، با توجه به اهمیت اقتصادی و رونق استانی و دسترسی به مرکز کشور، کاهش  مسافت مرکز استان تا تهران، ارتقای ایمنی در طول مسیر به دلیل نبود تونل و شیب‌های تند و در نهایت رونق اقتصادی مناطق همجوار در مسیر با دسترسی سریع به بازار استان‌های  نزدیک،  پروژه راه کریق - آرموداق را  به یکی از پروژه‌های مهم استان تبدیل کرده است.

محبوب حیدری ،مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل نیز در این بازدید گفت: طول راه کریق به آرموداق از نیر تا میانه حدود ۱۰۰ کیلومتر می‌باشد و از این مقدار عملیات اجرایی ۲۰ کیلومتر باقی مانده که هشت کیلومتر آن در حوزه استحفاظی استان اردبیل و ۱۲ کیلومتر مربوط به حوزه آذربایجان‌شرقی است.

وی افزود: آسفالت‌ریزی چهار کیلومتر از این راه در حوزه استان اردبیل تمام شده و خاکریزی و خاکبرداری بقیه نیز انجام شده و در صورت تامین منابع مورد نیاز که حدود هفت میلیارد تومان است سال بعد می توانیم این پروژه را تکمیل کنیم.

نیر در ۳۰ کیلومتری جنوب غربی اردبیل واقع می‌باشد.

برچسب‌ها

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 5 =