۸ آبان ۱۳۹۸،‏ ۴:۲۹
کد خبرنگار: 2448
کد خبر: 83534630
۱ نفر

برچسب‌ها

طوفان حاره‌ای باعث قطع سرویس اینترنت در پاکستان شد

تهران- ایرنا- باتشدید طوفان موسوم به «کیار » و ایجاد قطعی در کابل زیردریایی بین‌الملل، کاربران اینترنتی پاکستان روز سه‌شنبه با مشکل و قطعی اینترنت رو به رو شدند.

به گزارش تارنمای تریبیون، طوفان حاره‌ای کیار باعث ایجاد قطعی در مسیر کابل‌های زیردریایی بین الملل در نزدیکی بندر فجیره امارات و در کمربندی دریایی پاکستان شد.

"فریحه شاه" سخنگوی شرکت مخابرات پاکستان گفت: در همین رابطه به دلیل قطعی در کابل زیردریایی بین الملل،  خدمات اینترنتی در پاکستان تحت تأثیر قرار گرفته است.

شرکت مخابرات پاکستان همچنین هشدارهایی را در رسانه‌های اجتماعی منتشر کرد و اعلام کرد: تیم‌های آنها در حال بازیابی کامل خدمات اینترنتی هستند.

رسانه‌های هندی طوفان کیار را قوی‌ترین طوفان شمال اقیانوس هند در ۱۲ سال اخیر برشمردند و اعلام کردند که این قوی‌ترین طوفان حاره‌ای بعد از طوفان گونو در این منطقه است.

طوفان گونو در ژوئن سال ۲۰۰۷ در شمال اقیانوس هند تشکیل شد و در نهایت به سواحل جنوب کشور برخورد و خسارات زیادی به استان‌های جنوبی ایران وارد کرد.

این طوفان آنقدر شدید بود که تردد کشتی‌ها از تنگه هرمز را نیز مختل کرد و موجب افزایش بهای جهانی نفت شد.

بر اساس اعلام هواشناسی طوفان کیار تا شنبه آینده در شمال اقیانوس هند فعال است و مقصد نهایی آن به سمت سواحل کشور عمان است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 10 =