مسئولان قزوین باید سیره علمی امام رضا (ع) را تبیین کنند

قزوین - ایرنا - مسئولان و متولیان حوزه فرهنگی در قزوین باید برای جوانان سیره علمی و عملی امام رضا (ع) را تبیین و تشریح کنند.

رییس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان قزوین روز سه شنبه در مراسم عزاداری هشتمین پیشوای شیعیان جهان که در امامزاده حسین (ع) افزود: بیشتر امامان معصوم در عصر خودشان دارای ویژگیهای خاصی بودند که در این میان ظهور علمی علی بن موسی الرضا (ع) فوق العاده بوده و باید مورد توجه قرار گیرد

حجت الاسلام مرتضی کریمی بر تبیین و تشریح سیره علمی و عملی امام رضا (ع) به مردم تاکید و یادآور شد: جوان امروز به دلیل هجمه‌های سنگین فرهنگی دشمن دائما در معرض تهدید شبهات دینی قرار دارند و وظیفه ما حکم میکند که در راهنمایی این نسل از برکات علمی و معنوی آن امام استفاده کنیم.

وی اظهار داشت: امام رضا (ع) برای حفظ بنیان اسلام و رد هرگونه شبهه و شک، مجاهدت‌های فراوانی از خود برجای گذاشتند و در این راه ضمن طرح مباحث مختلف با دانشمندان بزرگ همان عصر توانستند اسناد ارزشمندی را در طول تاریخ اسلام به ثبت برسانند.

حجت الاسلام کریمی در ادامه سخنان خود به هفته وقف اشاره و افزود: وقف گذشتن انسان از حرص مال دنیا و قدم گذاشتن در مسیر خیر است که این موضوع باید بیش از پیش مورد توجه مردم و رسانه‌ها قرار گیرد.

رییس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان قزوین خاطرنشان کرد: امروز به برکت وقف بسیاری از اقدامات اجتماعی، خدماتی و اقتصادی برای مردم افزایش یافته و به همین لحاظ باید در راه توسعه آن اقدام کرد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 11 =