۸ آبان ۱۳۹۸،‏ ۷:۵۸
کد خبرنگار: 1051
کد خبر: 83534467
۰ نفر

برچسب‌ها

۱۵۲ میلیارد تومان تسهیلات به زلزله‌زدگان پرداخت می‌شود

کرمانشاه- ایرنا- مدیرکل مدیریت بحران استانداری کرمانشاه از پرداخت ۱۵۲ میلیارد تومان تسهیلات به زلزله‌زدگان غرب استان خبر داد و گفت: این میزان تسهیلات به منظور تکمیل ساخت ۱۲ هزار و ۶۶۰ واحد مسکونی مناطق زلزله‌زده درنظرگرفته شده‌است‌.

جلیل بالایی روز چهارشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا،با بیان اینکه به هریک از واحدهای زلزله زده نیمه‌تمام ۱۲ میلیون تومان تسهیلات پرداخت می‌شود، افزود: این تسهیلات هفت ساله و با نرخ چهار درصد در مناطق شهری و روستایی پرداخت خواهد شد.
مدیرکل مدیریت بحران استانداری کرمانشاه با بیان اینکه روند پرداخت این تسهیلات توسط بانک‌های عامل کند است، توضیح داد: تاکنون سه هزار نفر به منطور دریافت این تسهیلات به بانک‌ها معرفی شده‌اند که از این تعداد تنها ۲۲۰ نفر موفق به عقد قرارداد و دریافت تسهیلات شده‌اند.
بالایی تاکید کرد: به منظور شناسایی مشکلات پیش روی پرداخت تسهیلات و برطرف کردن آنها نشستی با حصور استاندار کرمانشاه و مدیران بانک های استان امروز برگزار خواهد شد.

زمین لرزه ۷.۳ ریشتری ۲۱ آبان سال ۹۶ در ۱۱ کیلومتری بخش ازگله و ۳۲ کیلومتری شهر سرپلذهاب رخ داد که ۶۲۰ کشته و ۱۲ هزار و ۳۸۶ مصدوم داشت.

این زلزله به ۱۰ شهرستان و یک هزار و ۹۳۲ روستای استان کرمانشاه خسارت وارد کرد و براساس ارزیابی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، ۱۰۳ هزار واحد مسکونی شهری و روستایی آسیب کلی و جزئی دید.

البته در زلزله ۶.۴ ریشتری یکشنبه چهارم آذر ۹۷ هم ۷۷۱ مصدوم و بیش از چهار هزار واحد مسکونی خسارت دیده، به این آمارها اضافه شد.

مسئولان ارشد استان گفته‌اند که همه واحدهای خسارت دیده روستایی و شهری را تا پایان امسال تکمیل می‌کنند. 

برچسب‌ها