سوگواری خادمان حرم کریمه اهل بیت(ع) در سالروز شهادت امام رضا(ع)

قم - ایرنا - همزمان با سالروز شهادت هشتمین اختر تابناک امامت و ولایت حضرت امام رضا(ع)، هیات عزاداران خادمین حرم مطهر حضرت معصومه(س) روز سه‌شنبه به سمت حرم مطهر این بانوی بزرگوار حرکت کرد.

هیات عزاداران خادمین حرم مطهر حضرت معصومه(س) با اجتماع در مسجد امام حسن عسکری(ع) واقع در میدان آستانه، با مرثیه سرایی مداحان اهل بیت بر سر و سینه زدند و در فراق ثامن الحجج، برادر گرامی حضرت معصومه(س) به سوگ نشستند. 

این دسته عزاداری به همراه سایر دسته های عزاداری از نقاط گوناگون استان قم و همچنین د از استان های مختلف کشور در این روز به عزاداری و سوگواری پرداختند.

این آیین مذهبی هر سال در سالروز شهادت حضرت علی ابن موسی الرضا(ع) در کنار دسته‌های عزاداری، زنجیرزنی و سینه‌زنی با حضور گسترده و باشکوه مردم متدین قم انجام می‌شود.

قم در سالروز شهادت امام رضا(ع) غرق در سوگ و ماتم است و بسیاری از شیعیان و محبان اهل بیت عصمت و طهارت در قالب دسته ها و هیات های مذهبی با حضور در اماکن مهم این شهر مقدس به ویژه حرم مطهر حضرت معصومه(س)، مسجد مقدس جمکران، بقاع متبرک امامزادگان(ع)، مسجدها، حسینیه ها، تکیه ها، دفتر مقام معظم رهبری در قم و بیوت مراجع تقلید و علما برای غربت و مظلومیت خاندان ائمه اطهار(ع) اشک ماتم ریختند.

امام رضا (ع) در یازدهم ذی‌القعده سال ۱۴۸ هجری قمری در مدینه منوره متولد شد و پس از ۲۰ سال امامت در ۳۰ ماه صفر سال ۲۰۳ هجری قمری، به دست مامون خلیفه عباسی به شهادت رسید .

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha