۷ آبان ۱۳۹۸،‏ ۱۰:۵۹
کد خبرنگار: 1452
کد خبر: 83533763
۰ نفر

برچسب‌ها

 مدرس بسکتبال: همدان مستعد پرورش نخبه‌های داوری است

همدان- ایرنا- مدرس داوری بسکتبال کشور گفت: استان همدان مستعد پرورش نخبه‌های داوری است که باید بیشتر مورد توجه قرار بگیرد.

هادی سالم روز سه شنبه در حاشیه برپایی دوره داوری درجه سه بسکتبال کشور در همدان به خبرنگار ایرنا افزود: خوشبختانه از این استان در لیگ های مختلف کشوری داوران فعال قضاوت دارند و از قطب های اصلی استعدادسازی در این حوزه به شمار می رود.

وی بیان کرد: تاکنون ۲ دوره کلاس داوری بسکتبال در همدان برگزار کرده ام و ثمره آن قضاوت هفت داور مستعد در میادین مختلف رده پایه کشوری بوده است.

سالم اضافه کرد: داوری بسکتبال نیاز به علاقه و فیزیک مناسب دارد و فرد با آموزش لازم موفق خواهد شد.

وی افزود: البته اگر متقاضی داور پیش از حضور در دوره فعالیت لازم را در این رشته داشته باشد، آموزش ها را به خوبی می تواند درک کند و با شرایط بهتری در کلاس شرکت می کند.

این مدرس داوری با اشاره به دوره داوری درجه سه در همدان گفت: در این دوره ۲۰ ورزشکار از شهرهای همدان، ملایر، نهاوند و شهرکرد شرکت دارند که به مدت چهار روز آموزش های نوین داوری بسکتبال را فرا می گیرند.

وی اضافه کرد: در پایان این دوره از شرکت کنندگان آزمون تئوری و عملی گرفته می شود و قبول شدگان می توانند در رده های سنی پایه بسکتبال کشور قضاوت کرده و مراحل ارتقا خود را سپری کنند.

هادی سالم از داوران بین المللی و الیت کشور و اهل شهرستان اسدآباد از توابع شهرستان همدان است.

وی سابقه قضاوت در رقابت های آسیایی و جهانی را دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 5 =