ارایه خدمات درمانی به ۷۲۴ زائر توسط نیروهای اورژانس هرمزگان

بندرعباس- ایرنا- نیروهای اورژانس هرمزگان در مراسم پیاده‌روی اربعین امسال به ۷۲۵ زائر در مرز شلمچه خدمات پزشکی و پیش بیمارستانی لازم را ارایه کردند.

فشار خون بالا، مسمومیت ها، مشکلات گوارشی، گرفتگی عضلانی، ضعف و بی حالی و گرمازدگی از عمده ترین مشکلات زائران بوده است.

امسال حدود ۵۰ هزار نفر از مردم هرمزگان در مراسم اجتماع عظیم پیاده‌روی اربعین شرکت کردند.

رییس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی هرمزگان روزسه شنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: همزمان با اربعین امسال ، پنج دستگاه آمبولانس پیشرفته ، یک دستگاه اتوبوس آمبولانس و ۱۵ نیروی اورژانس از سوی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان در مرز شلمچه مستقر شدند.

دکتر محمود حسین پور بیان داشت: تیم اعزامی اورژانس هرمزگان از ۱۷ مهر ماه تا یک آبان ماه، در نقطه صفر مرز شلمچه مستقر بوده و به زائران خدمات درمانی لازم را ارائه می‌کردند.

وی افزود: ۲۸۱ نفر از زائرانی که از اورژانس هرمزگان خدمات پیش بیمارستانی دریافت کردند، زن و ۴۴۴ نفر مرد بوده اند.

دکتر حسین پور با بیان اینکه بیشتر زائران مراجعه کننده به اورژانس هرمزگان به صورت سرپایی درمان شدند، گفت: فقط ۹۰ نفر از زائران که نیاز به دریافت خدمات درمانی پیشرفته تر داشتند، توسط آمبولانس‌های اعزامی به بیمارستان صحرائی، بیمارستان ولیعصر و بیمارستان طالقانی آبادان منتقل شدند.

رییس مرکز مدیریت حوادث و فوریتهای پزشکی هرمزگان در بخش دیگری از صحبتهای خود میانگین تعداد ماموریتهای روزانه اورژانس استان را ۱۰۰ مورد اعلام کرد.

دکتر حسین پور خاطرنشان کرد: میانگین زمان رسیدن به محل حادثه در ماموریتهای شهری ۸ دقیقه و در جاده ۱۴ دقیقه می باشد که مطابق با استانداردهای کشور است.

اورژانس هرمزگان دارای ۴۱ پایگاه جاده ای و روستایی و ۱۹ پایگاه شهری است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 7 =