گرامیداشت یاد ۱۰۴ شهید دانش‌آموز شیروان

بجنورد- ایرنا- به مناسبت هفته شورای دانش‌آموزی، یادواره ۱۰۴ شهید دانش‌آموز شهرستان شیروان، روز دوشنبه در دبیرستان جانباز معصومی این شهر برگزار شد.

به گزارش ایرنا مدیر آموزش و پرورش شیروان در این آیین، زنده نگه داشتن یاد شهدا و آشنایی نسل جدید با آرمان های انقلاب، امام خمینی(ره) و تجدید بیعت با ولایت فقیه را از اهداف برگزاری یادواره های شهدا دانست.

علی ابراهیمیان اظهار داشت: برای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت بین دانش آموزان، خواندن کتاب هایی با موضوع ایثار و جوانمردی شهدا ضروری است.

وی گفت: امروز تهدید جدی انقلاب اسلامی آسیب فرهنگی است و دشمن تلاش می کند نسل جوان را از اعتقادات و مبانی فرهنگ اسلامی دور کند از این رو ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه آنها را در برابر تهدیدهای دشمنان بیمه می کند.

ابراهیمیان افزود: هفته بسیج دانش آموزی، فرصت ارزشمندی برای گرامیداشت یاد و خاطره شهدا فراهم کرده است و یقینا با برنامه‌های تدارک دیده شده، منتهی به راهپیمایی شکوهمند ۱۳ آبان، که با حضور پرشکوه اقشار مختلف مردم و دانش آموزان برگزار می شود، بار دیگر با آرمان‌های شهدای دانش آموز و رهبر انقلاب تجدید بیعت شده و مشت محکمی بر دهان استکبار زده خواهد شد.

بیش از ۳۱ هزار دانش آموز در ۴۲۲ آموزشگاه شهری و روستایی شهرستان شیروان زیر نظر ۲ هزار و ۶۱۷ فرهنگی تحصیل می کنند.

           

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =