۶ آبان ۱۳۹۸،‏ ۱۵:۳۳
کد خبرنگار: 1498
کد خبر: 83533603
۰ نفر

برچسب‌ها

تابعیت قربانیان کامیون انگلیسی هنوز مشخص نیست

پکن- ایرنا- سخنگوی وزارت خارجه چین در واکنش به کشف ۳۹ جسد در کانتینر یک کامیون در شهر اسکس انگلیس در هفته گذشته گفت: پلیس انگلیس اعلام کرده است تابعیت قربانیان قابل تشخیص نیست اما سفارت چین در لندن همچنان ارتباط نزدیک خود را با دولت انگلیس حفظ کرده و از این کشور خواسته اطلاعات بیشتری ارایه کند.

«گنگ شوانگ» روز دوشنبه در نشست خبری هفتگی در پکن افزود: قربانیان از هر کشوری که باشند این حادثه بسیار ناگوار است و ما از این موضوع بسیار ناراحت هستیم.

او گفت: مساله مهاجران غیر قانونی و قاچاق انسان، از چالش‌های مشترک جامعه جهانی است و به رویارویی و مقابله مشترک جامعه بین المللی نیاز دارد چین تمایل دارد همراه با همه طرف‌ها در این راستا تلاش کند.

وی خاطر نشان کرد: امیدواریم طرف‌های مربوط ضمن توجه به این مورد، بر اساس واقعیت‌ها عمل کنند نباید زودهنگام تصمیم گیری کنند و یا براساس تصور شخصی به نتیجه برسند.

سخنگوی وزارت امور خارجه چین افزود: سفارت چین در ویتنام نیز با ادارات ذیربط ویتنام در تماس نزدیک باشد.

هفته پیش و به دنبال کشف کامیون حامل این اجساد در اسکس بریتانیا،  پلیس انگلیس در مراحل اولیه تحقیقات خود احتمال داد قربانیان چینی هستند اما روز جمعه یک فعال حقوق بشر ویتنامی گفت یکی از اجساد کشف شده در این کامیون ممکن است ویتنامی بوده باشد.

در سال ۲۰۰۰ میلادی نیز جسد ۵۸ شهروند چینی در کامیونی در بندر دوور انگلیس کشف شد در سال ۲۰۱۵ هم پلیس اتریش جسد ۷۱ نفر را در اتوبانی در این کشور شناسایی کرد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =