ابلاغ نقشه محدوده عرصه آثار تاریخی تکاب به استاندار آذربایجان‌غربی

تهران- ایرنا- نقشه محدوده عرصه و حریم دو اثر تاریخی شهرستان تکاب در نامه‌هایی از سوی وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی به استاندار آذربایجان‌غربی ابلاغ شد.

به‌گزارش روز دوشنبه میراث‌آریا، در متن یکی از این نامه‌ها از سوی علی‌اصغر مونسان به محمدمهدی شهریاری استاندار آذربایجان‌غربی، آمده است: در اجرای بند ۱۲ از ماده ۳ قانون اساسنامه سازمان میراث‌فرهنگی کشور مصوب ۱۳۶۷ و مواد مربوطه از قانون راجع به حفظ آثار ملی مصوب سال ۱۳۰۹ و نظام‌نامه اجرایی آن، نقشه محدوده عرصه، حریم و ضوابط حفاظتی و معماری مربوط به اثر ملی فرهنگی-تاریخی مسجد جامع تکاب واقع در شهرستان تکاب به شماره ثبت شده ۶۶۸۴ مورخ ۱۳۸۱/۱۰/۱۰ در فهرست آثار ملی ایران، ابلاغ می‌شود.

محدوده حریم آثار مذکور تحت حفاظت و نظارت این وزارت است و هرگونه دخل و تصرف در محدوده حریم و تخلف از ضوابط حفاظتی مقرر، برابر مواد ۵۵۸ لغایت ۵۶۹ از کتاب پنجم قانون مجازات اسلامی تعزیرات و مجازات‌های بازدارنده جرم محسوب می‌شود و مرتکب مشمول مجازات‌های قانونی خواهد شد. خواهشمند است دستور فرمایید مراتب جهت اطلاع و اجرا به مقامات و مسئولان ذیربط در استان، ابلاغ و از نتیجه این وزارت را مطلع کنند.

همچنین در نامه‌ای جداگانه نقشه محدوده عرصه، حریم و ضوابط حفاظتی و معماری مجموعه حمام قدیمی و قلعه رشیدالدوله روستای دورباش در شهرستان  تکاب به استاندار آذربایجان‌غربی ابلاغ شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 3 =