۶ آبان ۱۳۹۸،‏ ۱۵:۴۷
کد خبرنگار: 795
کد خبر: 83533529
۱ نفر

برچسب‌ها

وزیر خارجه آلمان وارد قاهره شد

تهران - ایرنا - روزنامه "دیلی نیوز" مصر روز دوشنبه گزارش داد که "هایکو ماس" وزیر امور خارجه آلمان برای تکمیل رایزنی های منطقه ای خود در شمال آفریقا وارد قاهره شد تا با رئیس جمهوری و وزیر امور خارجه این کشور در باره مسائل منطقه ای گفت وگو کند.

براساس این گزارش، وی امروز در دیدار با عبدالفتاح السیسی، رئیس جمهوری و سامح شکری وزیرخارجه مصر با آنها در باره راه‌های تقویت همکاری دوجانبه و برخی مسائل منطقه‌ای به ویژه وضعیت کشور های همسایه لیبی و سوریه با میزبانان خود تبادل نظر خواهد کرد.

این گزارش به نقل از یک بیانیه سفارت آلمان در قاهره که پیش از سفر دو روزه وزیر خارجه آن کشور صادر شد حاکیست : هایکو ماس که در راس یک هایت عالی رتبه سیاسی و اقتصادی وارد قاهره شده فردا علاوه بر اینکه با نمایندگان برخی از شرکت‌های مصری و برخی از شرکت‌های آلمانی فعال در مصر دیدار می کند چند پروژه مشترک از جمله ساختمان جدید وابسته به مجتمع آموزشی انجیلی آلمان در قاهره را نیز افتتاح می کند.

"سیریل نون" سفیر آلمان در قاهره در این بیانیه گفت: از آنجایی که مصر به عنوان رئیس فعلی اتحادیه آفریقا و آلمان به عنوان عضو شورای امنیت خود را در قبال صلح و امنیت منطقه مسئول می دانند، دیدار ماس از قاهره نه تنها برای توسعه مناسبات همه جانبه دو کشور، بلکه برای استقرار صلح و امنیت در منطقه شمال آفریقا و خاورمیانه بسیار با اهمیت خواهدبود.

دو کشور آلمان و مصر سال ها است که در حوزه های مختلف همکاری می کنند به گونه ای که تراز بازرگانی میان دو کشور فقط در سال 2018، 4،5 میلیارد یورو بوده است.

این بیانیه پیش بینی کرد که میزان مبادلات اقتصادی دو کشور بتواند در سال جاری میلادی تا 6،1 میلیارد یورو نیز برسد. 

وزیر خارجه آلمان پیش از این سفر به چند کشور دیگر در شمال آفریقا از جمله به تونس و لیبی نیز سفر کرده بود.

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =