۶ آبان ۱۳۹۸،‏ ۱۴:۴۹
کد خبرنگار: 1934
کد خبر: 83533478
۰ نفر

برچسب‌ها

کاروان قاچاق در دام پلیس اسدآباد

همدان- ایرنا- فرمانده انتظامی استان همدان گفت: عوامل انتظامی این شهرستان موفق به توقیف هشت دستگاه خودروی حامل بار قاچاق شدند.

سردار بخشعلی کامرانی روز دوشنبه در تشریح این خبر بیان کرد: در پی کسب خبری مبنی بر این که تعدادی از قاچاقچیان حرفه ای کالا شبانه و به صورت کاروانی، قصد انتقال کالای قاچاق از طریق محور اسدآباد - قروه از طرف استان های جنوبی به سمت غرب کشور را دارند، رسیدگی به موضوع در دستور کار ماموران قرار گرفت.

صالح افزود: ماموران دایره مبارزه با قاچاق کالا و ارز پلیس آگاهی شهرستان با همکاری رده های انتظامی در قالب تیم هایی با استقرار ایست و بازرسی مقطعی در محور یاد شده، به گشت زنی و کنترل خودروهای عبوری پرداختند.

این مقام ارشد انتظامی بیان کرد: سرانجام پس از یک تعقیب و مراقبت هفت ساعته، خودروهای سواری حامل کالای قاچاق شناسایی و با اتخاذ تدابیر پلیسی متوقف شدند.

سردار کامرانی صالح افزود: در بازرسی از این خودروها، ۲۰۷ طاقه پارچه خارجی، هشت دستگاه جارو برقی خارجی و شارژی و ۲ دستگاه ماشین لباسشویی به ارزش ۷۰۰ میلیون تومان کشف و چند قاچاقچی دستگیر و با تشکیل پرونده به مرجع قضائی معرفی شدند.

کشف مرغ قاچاق

فرمانده انتظامی رزن نیز اظهار داشت: ماموران مبارزه با قاچاق کالا و ارز پلیس آگاهی این شهرستان حین کنترل خودروهای عبوری در جاده های مواصلاتی به یک دستگاه کامیون مشکوک و آن را متوقف کردند.

سرهنگ علی زنگنه افزود: در بازرسی از این خودرو، پنج هزار قطعه مرغ زنده قاچاق و فاقد مجوز کشف و یک متهم در این خصوص تحویل مرجع قضائی شد که ارزش مرغ های کشف شده برابر اعلام کارشناسان، ۱۵۰ میلیون تومان برآورد شده است.

وی همچنین ادامه داد: ماموران مبارزه با قاچاق کالا و ارز پلیس آگاهی شهرستان مستقر در ایست و بازرسی محور رزن به آوج، به یک دستگاه کامیون باری مشکوک و آن را متوقف کردند.

سرهنگ زنگنه افزود: در بازرسی از این خودرو، ۲۶ تن ذرت دامی قاچاق و فاقد مجوز کشف و یک متهم در این خصوص با تشکیل پرونده به مرجع قضائی معرفی شد که ارزش کالای مکشوفه بر اساس نظر کارشناسان، بیش از ۶۵ میلیون تومان است.

فرمانده انتظامی شهرستان بهار نیز از توقیف ۲ دستگاه کامیون و کشف ۲ هزار قطعه مرغ زنده قاچاق و فاقد مجوز در این شهرستان خبر داد و گفت: ماموران پاسگاه "همه کسی" این شهرستان حین کنترل خودروهای عبوری با توقیف ۲ دستگاه کامیون موفق به کشف طیور فاقد مجوز شدند.

سرهنگ بزرگعلی نوری با اشاره به این که بنا بر اعلام کارشناسان، ارزش این محموله ۶۰ میلیون تومان برآورد شده، از شهروندان خواست تا هرگونه موارد مشکوک به تردد کالای قاچاق را به مرکز فوریت های پلیسی ۱۱۰ اطلاع دهند. 

وی بیان کرد: ماموران پاسگاه انتظامی "همه کسی" همچنین حین کنترل خودروهای عبوری در محور همدان – سنندج ، به یک دستگاه خودروی سواری پژو مشکوک و آن را متوقف کردند.

وی افزود: در بازرسی از این خودرو، ۳۵۶ ثوب البسه قاچاق کشف و یک متهم در این خصوص با تشکیل پرونده به مرجع قضائی معرفی شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 10 =