سهم ۸۶ درصدی زنان مازندران در کسب رتبه‌های برتر معلم پژوهنده

ساری - ایرنا - انتشار نتایج بیست و دومین برنامه معلم پژوهنده مازندران نشان می‌دهد که از ۹۳ گزارش برتر منتخب هیات داوران در این دوره ۸۰ گزارش را معلمان زن نوشتند و موفق شدند سهم ۸۶ درصدی را در این زمینه به خود اختصاص دهند.

بر اساس گزارش روز دوشنبه روابط عمومی آموزش و پرورش مازندران ، امسال در مجموع معلمان مازندران ۲۰۱ گزارش برای دبیرخانه استانی اقدام‌پژوهی ارسال شد و طی دو دوره مورد داوری ۱۳ داور مجرب و کارآزموده قرار گرفت که در نهایت ۹۳ گزارش حائز رتبه برتر شد.

بر اساس شیوه‌نامه برنامه معلم پژوهنده ملاک رتبه برتر کسب امتیاز بالای ۱۵۰ نمون‌برگ ارزشیابی است.

همچنین سه گزارش برتری که بالاترین امتیازات را در این دوره کسب کردند متعلق به معلمان زن است. در میان گزارش های برتر ، گزارش سیده زهرا حسینی از بهشهر با امتیاز ۱۸۹.۵ رتبه نخست را کسب کرد ، گزارش معصومه صفرزاده از بابل دوم شد و گزارش سیده زهره جلالیان از آمل هم به رتبه سوم دست یافت.

سهم ۳۰ درصدی بابل در گزارش های برتر 

گزارش آموزش و پرروش مازندران همچنین نشان می دهد که شهرستان بابل با ۲۷ گزارش برتر و سهم حدود ۳۰ درصدی مقام نخست را به خود اختصاص داده است در حالی که شهرستان ساری مرکز استان هیچ یک از جایگاه‌های برتر را کسب نکرده است.

مقام دوم معلم پژوهنده برتر هم به شهرستان قائمشهر با کسب ۱۱ گزارش برتر رسید و شهرستان بهشهر هم با کسب ۹ گزارش برتر سوم شد.
معاون پژوهش و برنامه ریزی آموزش و پرورش مازندران هم در این باره گفت :  گزارش‌های امسال نسبت به گزارش‌های سال‌های پیشین از کیفیت و غنای بالاتری برخوردار بوده است .

محمدعلی جوادی افزود: برنامه معلم پژوهنده یکی از بزرگ‌ترین برنامه‌های پژوهشی کشور است که در قالب اقدام‌پژوهی در میان فرهنگیان کشور برگزار شده و نتایج بسیار درخشانی برای نظام تعلیم و تربیت در پی خواهد داشت.

وی با بیان اینکه فرایند اقدام‌پژوهی امکان مشارکت و اشتراک یافته‌های مربوطه را برای معلمان و مدیران فراهم می‌سازد، گفت : مازندران از فعال‌ترین استان‌ها در زمینه برنامه معلم پژوهنده محسوب شده و هرساله مقام نخست را در کشور کسب می‌کند. 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha