ساکنان روستای میمند کرمان تسهیلات بوم گردی دریافت می‌کنند

کرمان - ایرنا - مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان کرمان از پرداخت تسهیلات برای تبدیل خانه‌های دستکند روستای تاریخی میمند به اقامتگاه‌های بوم گردی خبر داد.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا، فریدون فعالی در حاشیه بازدید از جاذبه های تاریخی و طبیعی شهرستان شهربابک افزود: این روستای ثبت جهانی، جزو دیدنی ترین نقاط گردشگری استان محسوب می شود و برای صدور مجوز تاسیس واحدهای گردشگری و بوم گردی در میمند محدودیتی نداریم.

وی تصریح کرد: زیرساخت های گردشگری میمند برای جذب و اقامت گردشگران داخلی و خارجی کمبودها و نواقصی دارد که با همیاری اهالی و نهادها و سازمان ها باید برطرف شوند.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان تاکید کرد: عمارت موسی خانی شهربابک نیز یکی از جاذبه های دیدنی این شهرستان است که پس از مرمت برای ورود به چرخه گردشگری به بخش خصوصی واگذار می شود.

وی با اشاره به حضور سه روزه سفرا و نمایندگان اقتصادی ۱۵ کشور جهان در استان کرمان اظهار داشت: جشن پسته با شرکت این هیات بلند پایه دیپلماتیک و اقتصادی در ۹ آبان و در خانه حاج آقا علی رفسنجان برگزار خواهد شد.

فعالی افزود: همچنین سفرای کشورهای خارجی با حضور در شهرستان سیرجان ضمن شرکت در جشن گلیم از جاذبه های گردشگری و واحدهای معدنی و صنعتی این شهرستان بازدید می کنند.

وی تصریح کرد: حضور در اتاق بازرگانی کرمان  و دیدار از باغ شاهزاده ماهان و بازار کرمان برنامه های این هیئات بشمار می رود که در معرفی فرصت های گردشگری و اقتصادی کرمان تاثیر زیادی دارد.

روستای صخره ای و دستکند میمند در فاصله ۳۰ کیلومتری شهرستان شهربابک و ۲۱۵ کیلومتری مرکز استان قرار دارد و یکی از نخستین سکونتگاه های بشر بشمار می رود و نمونه ای از عزم و اراده نیاکان و اجداد ایرانی است.

جشنواره گلیم و پسته هشتم تا دهم آبان ماه در شهرستان های سیرجان، رفسنجان و کرمان برگزار می شود که تاکنون حضور سفرا و رایزن های اقتصادی از کشورهای اتریش، افغانستان، بلاروس، مالزی، تاجیکستان، آفریقای جنوبی، کره شمالی، پاکستان، بلژیک و دانمارک نهایی شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha