۲۶۰ میلیارد ریال کمک بلاعوض به سیل‌زدگان ایلام پرداخت شد

ایلام - ایرنا - معاون بازسازی و نوسازی مسکن روستایی بنیاد مسکن ایلام گفت: از ابتدای پرداخت بسته‌های حمایتی دولت به سیل‌زدگان تاکنون ۲۶۰ میلیارد ریال کمک بلاعوض به مالکان واحدهای مسکونی خسارت دیده از سیل این استان پرداخت شده است.

رضا اسماعیلی روز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: تا کنون ۱۰ هزار و ۶۵۹ پرونده واحدهای سیل‌زده به بانک‌های عامل ایلام ارجاع شده که از این تعداد هزار و ۷۵۱ واحد احداثی، هفت هزار و ۱۴۸ واحد تعمیری و هزار و ۷۶۰ واحد معیشتی بوده است.

وی همچنین از عقد قرارداد پنج هزار و ۷۶۹ واحد (هزار و ۷۸ واحد احداثی، سه هزار و ۷۸۱ واحد تعمیری و ۹۱۰ واحد معیشتی) در بانک‌های عامل جهت دریافت تسهیلات خبر داد و یادآور شد: تا امروز هزار و ۵۱۳ مورد آواربرداری، هزار و ۳۰۷ مورد پی‌کنی ساختمان، هزار و ۹۴ مورد آرماتور بندی و اجرای فونداسیون، ۷۷۰ مورد دیوار چینی، ۵۲۱ مورد اجرای سقف و ۲۵۷ مورد نیز به مرحله انجام کار رسیده است.

وی با بیان اینکه کارشناسان به صورت مستمر از روند بازسازی مناطق سیل‌زده بازدید و سرکشی می‌کنند، اضافه کرد: کیفیت ساخت منازل روستایی همواره مورد تاکید بنیاد مسکن بوده و به هیچ وجه اجازه داده نمی‌شود مصالح کم دوام و نامرغوب در ساخت و ساز منازل روستایی استفاده شود.

۲ موج بارشی سیلابی در تعطیلات نوروز امسال باعث بروز خرابی‌های متعددی در حوزه زیرساخت‌های عمرانی، شهری، روستایی، عشایری، ابینه و زیربخش‌های کشاورزی در استان ایلام شد.

بیشترین خسارت‌ها به مناطق شهرهای ماژین دره‌شهر و عرب رودبار سیروان وارد شد.

بر اساس نتایج سرشماری عمومی نفوس و مسکن سال ۹۵، جمعیت استان ایلام ۵۸۰ هزار و ۱۵۸ نفر معادل ۷۳ صدم درصد جمعیت کل کشور است و رتبه آخر میزان جمعیت را در میان استان‌ها دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =