۵۰۰ زائر پاکستانی از شلمچه به آبادان و خرمشهر منتقل شدند

آبادان - ایرنا - مسئول کمیته مشارکت‌های مردمی و اسکان ستاد اربعین در شلمچه گفت:۵۰۰ زائر پاکستانی به دلیل بسته شدن مرز شلمچه از سوی عراق به حسینیه های آبادان و خرمشهر منتقل شدند.

مکی یازع دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه عراق مرز شلمچه را بر روی زائران و مسافران بسته است افزود: زائران پاکستانی که به دلیل بسته شدن مرز شلمچه در این گذرگاه مرزی معطل شده بودند ابتدا در موکب های شلمچه اسکان موقت شدند و با شروع بارندگی به حسینیه های آبادان و خرمشهر منتقل شدند.

وی افزود:هم اکنون خدمات رسانی به زائران پاکستانی از سوی ۲ موکب در حال انجام است و پس از بازگشایی مجدد مرز به شلمچه منتقل می شوند.

یازع گفت:خدمت رسانی به زائران در مسیر بازگشت زائران در مسیر شلمچه ادامه دارد و مرز شلمچه برای بازگشت زائران کربلا باز است.

به گزارش ایرنا در اربعین امسال یک میلیون و ۷۶۷ هزار و ۲۶۴ تردد در مرز شلمچه ثبت شد که آمار تردد اتباع خارجی  ۲۶۳ هزار و ۶۶۴ زائر است.

در اربعین سالجاری ۴۰۰ موکب از میدان مقاومت تا نقطه صفر مرزی به زائران اربعین خدت رسانی می کردند و در مسیر بازگشت زائران نیز ۲۴ موکب برپا شد.

شلمچه در ۱۵ کیلومتری غرب خرمشهر مهمترین گذرگاه مرزی استان خوزستان برای تردد زائران اربعین حسینی است که بعد از مرز مهران شاهد بیشترین تردد زائران بود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 9 =