کشف انبار ذغال و هشدارهای منابع طبیعی به مخربین جنگل

کرمانشاه- ایرنا- رئیس اداره منابع طبیعی هرسین، از کشف انبار ذغال در حومه این شهر خبر داد و گفت: از این انبار ۱۵۰ کیسه ذغال کشف و ضبط شد.

تیمور بلینی روز دوشنبه به خبرنگار ایرنا افزود: برابر گزارش واصله در خصوص نگهداری و فروش ذغال درخت جنگلی بلوط در یکی از محله‌های شهرستان هرسین، پرسنل یگان حفاظت اداره منابع طبیعی پس از هماهنگی با دادستانی و اخذ مجوز ورود به منزل به سرعت به محل اعزام شدند.

به گفته او، برای عاملان پرونده تنظیم و به مراجع قضایی ارجاع شد.

وی افزود: اداره منابع طبیعی به عنوان حافظ سرمایه‌های ملی مردم باجدیت بامخربین طبیعت برخورد خواهد کرد تا جنگل‌ها و مراتع که سرمایه ملی و متعلق به تمام نسل‌ها هستند از چنگال این سودجویان دور بماند.

رئیس روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی استان کرمانشاه نیز در این ارتباط گفت: عاملان تخریب جنگل، حمل‌کنندگان، عوامل نگهداری و یا فروش ذغال تهیه شده از درختان جنگلی به هیچ عنوان از چنگال قانون درامان نخواهند بود و یگان حفاظت منابع طبیعی در سراسر استان باجدیت با این هنجار شکنان سرمایه های ملی برخورد خواهد کرد تا مانعی برای جلوگیری از تخریب منابع طبیعی به عنوان بستر حیات کشور باشد.

سیروس صفری، از مردم به عنوان همیاران طبیعت نام برد و اضافه کرد: باتوجه به اینکه منابع طبیعی متعلق به همه نسل‌هاست مردم نیز باید در حفظ، احیاء و توسعه منابع طبیعی کوشا باشند.

او تاکید کرد که مردم می‌توانند با شماره تلفن ۱۵۰۴ پل ارتباطی یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی، ما را از تخلفات و سایر مشکلات در زمینه منابع طبیعی باخبر کنند.

شهرستان هرسین با ۸۵ هزار نفر جمعیت در ۴۴ کیلومتری شرق کرمانشاه واقع شده است.

یک میلیون و ۷۱۷ هزار هکتار از مساحت استان ۲ میلیون نفری کرمانشاه، منابع طبیعی است که ۵۲۷ هزار هکتار آن را جنگل و یک میلیون و ۱۹۰ هزار هکتار دیگر را یعنی حدود ۱.۵ درصد از وسعت منابع طبیعی کشور مراتع تشکیل می دهند.

استان کرمانشاه با ۲۴ هزار کیلومتر مساحت در غرب کشور واقع شده و به دلیل میزبانی از رشته کوه های زاگرس، مملو از جنگل های بلوط است.

استان کرمانشاه ۲ هزار و ۶۰۰ روستا دارد که اکنون یک هزار و ۳۰۸ روستا از نعمت گاز طبیعی برخوردار است.