۶ آبان ۱۳۹۸،‏ ۱۲:۱۷
کد خبرنگار: 1428
کد خبر: 83532764
۰ نفر

برچسب‌ها

آغاز کوچ زمستانه عشایر ملکشاهی

ایلام - ایرنا - مدیر امور عشایری شهرستان ملکشاهی گفت: ۹۳۰ خانوار عشایری با عبور از ایل راه‌های این شهرستان کوچ زمستانه خود را به مناطق قشلاق آغاز کردند.

عنایت سلیمانی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: با توجه به شروع فصل سرما عشایر مستقر در مناطق سردسیر و کوهستانی بر طبق عادت هر ساله به مناطق گرمسیری جنوب شهرستان کوچ و تا آخر زمستان در آنجا اتراق می‌کنند.

وی مناطق گرمسیری شهرستان ملکشاهی را چمز، سرچیت، ورگر و چملان عنوان کرد و یادآور شد: بخش قابل توجهی از عشایر منطقه نیز به مناطق گرمسیر شهرستان مهران کوچ می‌کنند.

وی با بیان اینکه این روزها مسیرهای سخت گذر و ایل راه‌های کوهستانی پر از صدای زنگوله‌ها و هیاهوی بازگشت عشایر به مناطق قشلاقی است، تاکید کرد: راه‌های مناطق ییلاقی و قشلاقی بازگشایی شده است و مشکلی برای عبور عشایر وجود ندارد.

سلیمانی اضافه کرد: از آغاز سال جاری تاکنون ۵۲۰ کیلومتر جاده‌های عشایری این شهرستان در مناطق کوهستانی و گرمسیری مورد بهسازی و مرمت قرار گرفته است.

از مجموع جمعیت ۲۲ هزار نفری شهرستان ملکشاهی پنج هزار و ۵۸۰ نفر در قالب یک هزار و ۴۰۰ خانوار جزو جامعه عشایری هستند که ۱۳۴ هزار رأس دام سبک و سنگین در اختیار دارند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 5 =