۶ آبان ۱۳۹۸،‏ ۱۲:۴۳
کد خبرنگار: 907
کد خبر: 83532755
۰ نفر

برچسب‌ها

تصفیه ۷۵ هزار تن شکر خام در کارخانه قند شیروان

بجنورد- ایرنا- ۷۵ هزار تن شکر خام در کارخانه قند شیروان در سال جاری تصفیه و تبدیل به شکر سفید شد.

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی خراسان شمالی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا  اظهار داشت: امسال، با هماهنگی شرکت مادر تخصصی بازرگانی دولتی ایران این میزان شکر خام از بنادر در سطح کشور به کارخانه قند شیروان در استان خراسان شمالی حمل شد.

سیدجلال موسوی افزود: از این میزان بیش از پنج هزار و ۶۳۹ تن شکر سفید برای ذخیره‌سازی در انبارهای ملکی به استان های گیلان، مازندران، گلستان، زنجان، آذربایجان شرقی و تهران ارسال شده است.

وی اظهار داشت: در همین رابطه همچنین بیش از ۳۹ هزار و ۷۰۰ تن سهمیه کالای اساسی شکر سفید بابت تنظیم بازار از طریق مجوزهای صادره از سوی شرکت مادر تخصصی بازرگانی دولتی ایران از اوایل سال تاکنون به استان های اردبیل، قم، زنجان، گلستان، گیلان، کردستان، مازندران، تهران و آذربایجان شرقی ارسال شده است.

موسوی در خصوص میزان سهمیه شکر استان خراسان شمالی گفت: بیش از ۹ هزار و ۱۳۶ تن سهمیه به منظور تنظیم بازار بین صنف، صنعت و خانوار در سطح استان در نظر گرفته شده و توزیع آن نیز انجام است.

وی اظهار داشت: از این میزان سهمیه برای اولین بار به مقدار یکهزار و ۳۵۶ تن شکر سفید برای تنظیم بازار به صورت بسته بندی در فروشگاه های زنجیره ای و مباشرین معرفی شده توسط سازمان صنعت، معدن و تجارت توزیع شده است.

وی افزود: مابقی شکر سفید در کارخانه قند شیروان ذخیره سازی و دپو شده است که در زمان نیاز با دستور دولت برای تنظیم بازار توزیع خواهد شد.

موسوی افزود: با توجه به برنامه ریزی های انجام شده توسط شرکت متبوع میزان ۲۰ هزار تن شکرخام برای تصفیه مجدد از بنادر در حال بارگیری به سمت کارخانه قند شیروان است و برنامه حمل جدید برای پنج استان خراسان جنوبی، سیستان و بلوچستان، کرمان، هرمزگان و زنجان به مقدار هشت هزار و ۵۰۰ تن شکر سفید در نظر گرفته شده است.

برداشت چغندرقند از سطح ۲ هزار و ۳۰۰ هکتار از کشتزارهای خراسان شمالی آغاز شده است که پیش بینی می‌شود افزون بر ۱۰۳ هزار تن محصول از این سطح برداشت شود. 

کارخانه قند شیروان قدیمی ترین کارخانه قند شمال شرق کشور است که علاوه تولید قند از محصول چغندر قند، تصفیه شکر خام را هم در دستور کار دارد.

خراسان شمالی ۳۴۴ هزار هکتار عرصه کشاورزی دارد که سالانه بیش از ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تن انواع محصول زراعی و باغی در این استان تولید می شود. 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha