دهیاران در توسعه و آبادانی روستاها نقش بسزایی دارند

چابهار- ایرنا- بخشدار بنت در جنوب سیستان و بلوچستان گفت: دهیاران به عنوان متولیان روستا در توسعه و آبادانی روستاها نقش بسزایی دارند و ۵۲ دهیار این بخش با مشارکت و تعامل با مردم در ارتقای شاخص‌های توسعه منطقه تلاش کنند.

احسان رییسی روز دوشنبه در نشست با دهیاران بخش بنت اظهار داشت: دهیاران و روسای ادارات باید در انتخابات مجلس شورای اسلامی نام نظام مقدس جمهوری اسلامی را به پیشانی خود به جای یک کاندیدای خاص حک کنند.  

وی افزود: دهیاران برای پیشرفت روستا و افزایش سطح خدمات‌رسانی به روستاییان تلاش کنند و به عنوان سفیران آرامش، نشاط و امید در جوامع روستایی به مسائل اختلافی ورود نکنند و تمام تلاش خود را برای برقراری آرامش و ایجاد تعادل در بخش به کار گیرند.

بخشدار بنت با اشاره به اینکه دهیاری نهادی تاثیرگذار در توسعه پایدار در روستاست، خاطرنشان کرد: تحقق توسعه روستایی نیازمند دگرگونی در ساختارهاست و برآیند توسعه روستایی پاسخگویی به نیازهای اساسی روستاییان، ارتقا کیفیت زندگی و ارتقا شاخص‌های توسعه‌ای است.

 وی اظهار داشت: دهیاران موظف هستند طی یک هفته شناسنامه روستای خود را کامل کرده و به بخشداری تحویل دهند.

به گزارش ایرنا در این نشست دهیاران روستاهای بخش بنت ضمن بیان معظلات و مشکلات مرتبط، مطالبی را در خصوص ظرفیت روستاهای خود تشریح و گزارشی از طرح‌ها، برنامه‌های انجام شده و در دست اقدام را ارائه کردند و مقرر شد بازدیدهای میدانی و دوره‌ای از روستاهای این بخش برای آشنایی بیشتر با جامعه و بافت روستایی موجود انجام شود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha