۶ آبان ۱۳۹۸،‏ ۸:۴۹
کد خبرنگار: 939
کد خبر: 83532709
۰ نفر

برچسب‌ها

راه‌اندازی ۹ کافه کارآفرینی در زنجان

زنجان - ایرنا - ۱۸ مرکز مشاوره و خدمات کارآفرینی در استان زنجان تشکیل شده است که تاکنون از بین آن‌ها ۹ مرکز مجوز کافه کارآفرینی دریافت کرده‌اند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان روز دوشنبه با اعلام این خبر به خبرنگار ایرنا گفت: هدف از ایجاد کافه کارآفرینی آشنایی صاحبان ایده های جدید با مهارت های کارآفرینی، آماده کردن بسترهای جدید در جامعه، الهام گیری از کارآفرینان موفق و ایجاد انگیزه در بین جوانان و صاحبان ایده برای تبدیل شدن به یک فرد کارآفرین و نوآور است.

محمدرضا یوسفی افزود: کارآفرینان در مسیر خود با چالش‌ها و محدودیت‌هایی روبه‌رو می‌شوند که اگر افراد قبل از شروع کسب ‌و کار از آن‌ها اطلاع پیدا کنند، قطع یقین به مسیر ترقی آنان کمک زیادی می‌شود.  
وی با بیان این که ترویج تفکر کارآفرینی سبب می شود تا استعدادهای نهفته در جامعه شناسایی شود، گفت: با ایجاد و راه اندازی کافه های کارآفرینی و تعاملات غیر رسمی و آزادانه ای که در آن محیط وجود دارد، نگاه و نگرش  به فرصت های شغلی تغییر یافته و موانع از پیش روی افرادی که می خواهند به عرصه کارآفرینی وارد شوند برداشته خواهد شد.
یوسفی خاطرنشان کرد: کافه کارآفرینی بهترین بستری است که می تواند موجب خلق یک شبکه اجتماعی گسترده‌تر، متنوع‌تر و با کیفیت‌تر بین بازیگران اقتصادی شود تا از دل آن، ایده‌های نوآورانه تر و با کیفیت تر در استان شکل بگیرد.   

گفتنی است کافه های کارآفرینی با داشتن مکانی حداقل ۱۰۰ مترمربع و با امکاناتی از قبیل اینترنت پرسرعت، تلفن و تلویزیون محل هایی هستند که در آن، تیم ها و گروه‌های مختلف اعم از نخبگان، صاحبان ایده، استارتاپ‌ها و سرمایه‌گذاران در کنار هم، موضوع  کارآفرینی را دنبال کرده و با یکدیگر به تبادل اطلاعات و خلق ایده می پردازند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان از مدیران مراکز مشاوره و خدمات کارآفرینی دارای مرکز شتابدهندگی خواست، جهت راه اندازی کافه کارآفرینی، درخواست خود را به منظور طرح در هیات فنی صدور مجوز استان ارائه کنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =