سرمربی تیم تپانچه: سطح تیراندازان ایرانی بالاتر از حریفان است

تهران – ایرنا- سرمربی تیم تپانچه معتقد است، تیراندازان ایرانی با تمامی کمبودها یک سروگردن از حریفانشان بالاترند و شانس بالایی برای کسب سهمیه در قطر دارند.

احمد نجفی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت:‌ تیم تپانچه شامل ۴ زن و ۳ مرد راهی مسابقات قهرمانی آسیا و آخرین مرحله انتخابی المپیک ۲۰۲۰ توکیو می‌شوند و با توجه به رکوردهایشان در اردوها شانس بسیار زیادی در کسب سهمیه دارند.

وی ادامه داد:‌در آخرین مرحله جام جهانی که به میزبانی برزیل برگزار شد،‌ ملی‌پوشان ما با یک امتیاز شانس کسب سهمیه را از دست دادند اما با توجه به توانمندی بالای آنان و آمادگی خوب امید زیادی به کسب سهمیه در قطر داریم.

نجفی اضافه کرد:‌ خوشبختانه بسیاری از کشورها از جمله هند، چین و کره جنوبی سهمیه‌های المپیک خود را کسب کرده‌اند که این شانس تیراندازان ما را در حد قابل توجهی افزایش می‌دهد اما این به معنی اینکه حتما تپانچه‌زنان ما بتوانند سهمیه کسب کنند نیست.

وی در پاسخ به اینکه با توجه به سرمایه‌گذاری سال‌های اخیر کشورهای آسیایی چون چین‌تایپه،‌ هند، سنگاپور و مالزی روی تیراندازی ما همچنان در قطر شانسی داریم؟ گفت:‌ درست است که این کشورها سرمایه‌گذاری خوبی در سال‌های اخیر داشته‌اند اما تیراندازان ما همانطور که گفتم توانایی زیادی دارند که می‌تواند در قطر موجب موفقیت ما در برابر آنان شود.

نجفی افزود: تیراندازان تمرینات خوبی را در ماه‌های اخیر داشته‌اند و اگر چه فشنگ برای تمرین در اختیار نداشتند اما از نظر فنی، فیزیکی و روانی در شرایط خوبی قرار دارند.

به گفته وی هانیه رستمیان، گلنوش سبقت‌اللهی، سیده‌شیرین مرتضوی، مینا قربانی، جواد فروغی، سجاد پور حسینی‌ومحمد رسول عفتی نفرات اعزامی هستند که به ترتیب طی روزهای هفتم،‌ یازدهم و شانزدهم آبان ماه راهی مسابقات تیراندازی قهرمانی آسیا خواهندشد.

چهاردهمین دوره مسابقات تیراندازی قهرمانی آسیا به طور رسمی از ۱۳ آبان‌ماه آغاز می‌شود و رقابت‌ها در سه رشته تفنگ، تپانچه واهداف پروازی به مدت ۹ روز ادامه خواهدیافت.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha