۵ آبان ۱۳۹۸،‏ ۱۷:۱۱
کد خبرنگار: 1416
کد خبر: 83532513
۰ نفر

برچسب‌ها

خلخال قطب بزرگ گردشگری استان اردبیل می‌شود

اردبیل _ ایرنا _ تکمیل و بهره‌برداری از طرح‌ها و پروژه‌های گردشگری در حال اجرا ، شهرستان خلخال را به قطب بزرگ گردشگری استان اردبیل تبدیل خواهد کرد.

اکبر بهنامجو روز یکشنبه در بازدید از طرح‌های در حال اجرای منطقه نمونه گردشگری ازناو خلخال افزود: موانع و مشکلات فراروی طرح‌های سرمایه‌گذاری اقتصادی و گردشگری این منطقه برداشته شده و زمینه برای اجرای طرح‌ها فراهم شده است.

او در بازدید از عملیات اجرایی پل معلق ازناو گفت: بزودی ۸۰ میلیارد ریال تسهیلات بانکی برای این پروژه بزرگ گردشگری تفرجگاه ازناو پرداخت خواهد شد.

وی اظهارداشت: پل معلق ازناو خلخال با ۵۳۸ متر طول ،۱.۵ متر عرض و ۱۰۰ متر ارتفاع به عنوان بزرگترین پل معلق دنیا بر اساس قول داده شده از سوی سرمایه‌گذار تا مردادماه سال آینده تکمیل می‌شود.

وی در بازدید از هتل پنج ستاره ازناو نیز گفت: احداث هتل ازناو پس از مدتی رکود و تعطیلی شروع و سرمایه‌گذار آن برای دریافت ۶۰ میلیارد تسهیلات بانکی به بانک عامل معرفی شده است.

بهنامجو همچنین در بازدید از طرح گردشگری مجموعه قصرهای چوبی ازناو افزود: این طرح با ۹۵ درصد پیشرفت فیزیکی برای بهره‌برداری آماده می‌شود و با گازرسانی ، پروژه فروردین سال آینده افتتاح خواهد شد.

وی بیان کرد: تاکنون برای اجرای این طرح بزرگ گردشگری،اقامتی منطقه بیش از ۸۰ میلیارد ریال سرمایه‌گذاری شده که ۲۰ میلیارد آن از طریق اعطای تسهیلات بانکی به سرمایه‌گذار طرح تامین شده است.

او با بیان اینکه پروژه گردشگری بام خلخال در بلندای این شهر از طرح‌های بسیار موفق این شهرستان است، افزود: انتظار از مسئولان اداره کل میراث فرهنگی ،گردشگری و صنایع دستی استان تکمیل زیرساخت‌های مورد نیاز این طرح از جمله آسفالت راه دسترسی به آن است.

استاندار اردبیل همچنین گفت: با تکمیل طرح‌های گردشگری و اقامتی منطقه ازناو خلخال در کنار افزایش زمان ماندگاری مسافر در این منطقه زمینه برای رونق اقتصادی و حل بخشی از مشکل بیکاری در این طرح‌ها فراهم می‌شود.

استاندار اردبیل در بازدید از منطقه نمونه گردشگری اندبیل خلخال نیز با بیان اینکه سرمایه‌گذار جدید طرح تله‌سیژ این تفرجگاه انتخاب شده ، افزود: با واگذاری این طرح از سوی سازمان همیاری شهرداری‌های استان اردبیل به سرمایه‌گذار بخش خصوصی راه برای تسریع در عملیات اجرایی آن هموار شده است.

وی با بیان اینکه برای راه‌اندازی طرح تله‌سیژ اندبیل ۲۰۰ میلیارد ریال اعتبار سرمایه‌گذاری می‌شود که بخشی از این از طریق پرداخت تسهیلات بانکی تامین خواهد شد، تشریح کرد: در طرح جدید ارائه شده از سوی سرمایه‌گذار تله‌سیژ اندبیل مسیر اجرای تله‌سیژ به سه کیلومتر افزایش یافته است.

استاندار اردبیل در سفر به خلخال در آیین‌های عزاداری ویژه ۲۸ صفر و در جمع دسته عزاداری نیروهای مسلح این شهرستان و همچنین مراسم مسجد جمعه شرکت کرد.

خلخال در جنوب اردبیل قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =