دعوت شهرداری تهران از سمن‌ها برای ساماندهی کارتن خواب‌ها

تهران-ایرنا- سرپرست سازمان رفاه، خدمات و مشارکت‌های اجتماعی شهرداری تهران از سازمان‌های مردم نهاد فعال در حوزه آسیب‌های اجتماعی برای جذب حداکثری افراد بی‌خانمان به گرمخانه‌ها دعوت کرد و گفت: ظرفیت‌های لازم برای حضور تمام این افراد در گرمخانه‌ها مهیا شده است.

به گزارش روز یکشنبه مرکز ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری تهران، سید مالک حسینی درباره خدمات سازمان رفاه، خدمات و مشارکت‌های اجتماعی در روزهای گذشته اظهار داشت: همکارانم با مشارکت مددجوهایی که در گذشته زندگی در گرمخانه‌ها را تجربه کرده‌اند در ۴۸ ساعت گذشته بیش از ۵۰۰ پرس غذای گرم بین افراد بی‌خانمان دره فرحزاد توزیع کردند.
وی با دعوت از سازمان‌های مردم نهاد و موسسات خیریه فعال در حوزه آسیب‌های اجتماعی برای جذب افراد بی‌خانمان به گرمخانه‌ها گفت: با توجه به بارش‌هایی که در چند روز آینده پیش‌بینی شده و همچنین کاهش محسوس دمای هوا، این نگرانی وجود دارد که افراد بی‌خانمان و کارتن‌خواب بدون سر پناه مانده و در معرض خطر جانی قرار گیرند.
حسینی افزود: اتفاقات گذشته برای این افراد ذهنیت ایجاد کرده و جلب اعتماد بخشی از آنها که بیرون از گرمخانه‌ها و در پاتوق‌های نامناسب استقرار دارند را با مشکلاتی مواجه ساخته است.
سرپرست سازمان رفاه، خدمات و مشارکت‌های اجتماعی شهرداری تهران بیان کرد: با توجه به اینکه ظرفیت‌های لازم برای حضور تمام این افراد در گرمخانه‌ها مهیا شده است اما برخی از آنها از حضور در گرمخانه‌ها امتناع می‌کنند و ما نگرانیم با کاهش شدید دما با مشکل و خطر جانی مواجه شوند.
وی تاکید کرد: افراد کارتن خواب نسبت به موسسه‌های مردم نهاد اعتماد بیشتری دارند. 
حسینی افزود: به همین واسطه از آنها و هر شخص یا نهاد با فعالیت داوطلبانه که دارای ظرفیت‌های لازم در این خصوص هست درخواست داریم ما را برای جذب آن بخش از افراد بی‌سرپناه مانده و نیازمند حمایت که تاکنون برای حضور در گرمخانه‌ها امتناع کرده‌اند، یاری کنند.
سرپرست سازمان رفاه، خدمات و مشارکت‌های اجتماعی شهرداری تهران اضافه کرد: این اشخاص حقیقی یا حقوقی می‌توانند آمادگی خود را از طریق شماره تماس ۵۵۵۵۲۲۱۲۲-۰۲۱ که به طور ۲۴ ساعته پاسخگوست به ما اعلام کنند.
حسینی گفت: از این سازمان‌ها درخواست دارم تا ۴۸ ساعت آینده آمادگی خود را اعلام کنند تا بتوانیم با پیش‌بینی هواشناسی برای روزهای آینده و برودت هوا از ظرفیت داوطلبانه آنها برای جذب افراد بی‌خانمان در گرمخانه‌ها استفاده کنیم.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 11 =