ایجاد پوشش گیاهی با توجه به شرایط اقلیمی صورت گیرد

تهران - ایرنا - معاون آبخیزداری، امور مراتع و بیابان سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری مشارکت و حضور مردم را در انجام عملیات‌های آبخیزداری، یک اصل عنوان دانست و گفت: ایجاد پوشش گیاهی و اقدامات جنگل‌کاری با توجه به شرایط اقلیمی و میزان پراکندگی بارش‌ها از اولویت‌های این سازمان است که مورد توجه قرار می‌گیرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل‌ها مراتع و  آبخیزداری، خسرو شهبازی در بیست و نهمین جلسه ستاد اجرای طرح های آبخیزداری در امسال، با مرور اجمالی اقدامات و فعالیت‌های آبخیزداری و آبخوانداری، به نقش مشارکت مردم در اجرای پروژه‌ها تاکید کرد.

وی همچنین بر اصلاحات تداخلات اراضی، کاداستر، ایجاد راهکار برای کمبود مراتع و رفع چالش با مردم، استفاده از کارگرهای محلی در قالب ماده ۲۹ و توسعه گیاهان دارویی تاکید کرد.

معاون آبخیزداری، امور مراتع و بیابان سازمان جنگل‌ها، با تشریح اهداف اقدامات آبخیزداری و آبخوانداری، پرداختن به نقاط ضعف و خلاءها را در کنار این اقدامات یک ضرورت دانست.

شهبازی به استمرار در اقدامات آموزشی ترویجی تأکید کرد و گفت: بازدید از سایر استان ها و پروژه های موفق ترویجی، استفاده از انرژی نو، برگزاری کارگاه های آموزشی و ایجاد تشکل‌ها، استفاده از توان همیاران طبیعت و تغییر معیشت مردم که منجر به ایجاد اشتغال شود، از اولویت های برنامه های آتی این سازمان است.

در ادامه مدیران به طرح برخی مسائل و چالش های پیش رو اشاره و در خصوص موضوعات فی مابین به بحث و تبادل نظر پرداختند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 8 =