حمله ناکام رستمی به رکورد جهان

تهران- ایرنا- کیانوش رستمی و سهراب مرادی ۲ نماینده وزنه برداری کشورمان در پیکارهای گزینشی المپیک در سوییس به مصاف حریفان رفتند و رستمی در شکستن رکورد دوضرب جهان ناکام ماند.

رقابتهای وزنه برداری گزینشی المپیک در وزنهای المپیکی در کشور سوییس در حال برگزاری است که ۲ نمایندگان کشورمان شنبه شب به وقت محلی به مصاف حریفان رفتند.

سهراب مرادی و کیانوش رستمی نمایندگان ایران در رقابت های مسابقات وزنه‌برداری انتخابی المپیک هستند که  مرادی به دلیل مصدومیت وزنه های بسیار سبک زد و برای مهار تنها یک حرکت در یک ضرب و دو حرکت در دوضرب روی تخته آمد.

مرادی در این مسابقات رکورد ۸۰ یک ضرب،۱۲۰ دوضرب و ۲۰۰ مجموع کیلوگرم را به نام خود ثبت کرد.

کیانوش رستمی رکورد ۱۶۵ یک ضرب، ۱۹۰ دوضرب و مجموع ۳۵۵ کیلوگرم را به ثبت رساند و یک مرتبه برای شکستن رکورد دوضرب جهان روی تخته آمد اما ناکام ماند.

براساس این گزارش، رستمی ابتدا ۱۶۵ کیلوگرم را در حرکت اول نتوانست فیکس کند و سه چراغ قرمز دریافت کرد. در حرکت دوم ۱۶۵ کیلوگرم را بالای سر برد و در حرکت سوم وزنه ۱۷۷ کیلوگرم را انداخت تا تنها یک حرکت صحیح در یک ضرب داشته باشد.
اما تیان تائو وزنه بردار چینی ۱۵۰ کیلوگرم را به ثبت رساند.
کیانوش رستمی در اولین حرکت دوضرب، وزنه ۱۹۰ کیلوگرم را مهار کرد. او در حرکت دوم روی تخته نیامد اما در حرکت سوم پشت وزنه ۲۳۲ کیلوگرم قرار گرفت و به رکورد دوضرب جهان (۲۳۱ کیلوگرم) که در اختیار وزنه بردار چینی بود حمله کرد اما ناموفق ماند.
به این ترتیب با همان ۱۹۰ کیلوگرم در دوضرب و مجموع ۳۵۵ کیلوگرم به کار خود پایان داد.
امتیاز این دوره از رقابت ها برای سهراب مرادی محاسبه می شود اما به نظر می‌رسد حضور رستمی در سوییس  ثمره ای برای او ندارد. با تصمیمات رستمی حالا  به نظر می رسد که نام قهرمان المپیک ۲۰۱۶ ریو  از لیست وزنه برداران حاضر در توکیو خارج شود.
سهراب مردای تا چند روز دیگر در جام نعیم سلیمان اوغلو که در ترکیه برگزار می شود حاضر خواهد شد. مرادی با وزنه زدن در سوییس در جدول شش ماهه دوم انتخابی المپیک ۲۰۲۰ باقی ماند.

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

  • حیرت‌آور مثل رستمی

    حیرت‌آور مثل رستمی

    تهران- ایرنا- هفته گذشته خبری با عنوان «کیانوش رستمی در راه سوییس» در رسانه‌ها منتشر شد که…

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha