کارآفرینان با جذب هر مددجو ۵۰۰ میلیون ریال وام دریافت می‌کنند

یزد- ایرنا- رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) ابرکوه با اشاره به اهمیت اشتغال افراد زیرپوشش این نهاد در خودکفایی اقتصادی گفت: کارآفرینان این شهرستان با جذب هر مددجو ۵۰۰ میلیون ریال وام قرض‌الحسنه دریافت می‌کنند.

سید جلال حسینی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این تسهیلات در سررسیدهای پنج ساله و با سود چهار درصد با همکاری بانک‌های عامل علاوه بر کارآفرینان به مددجویان متقاضی کسب و کار نیز پرداخت می‌شود.

وی اظهار کرد: امسال با همکاری بانک‌های عامل با پرداخت ۲۰ میلیارد ریال وام اشتغال‌زایی ، زمینه کار ۸۰ مددجوی زیرپوشش این نهاد فراهم شده است .

وی بابیان اینکه این مبلغ از منابع داخلی کمیته امداد و بانک‌های عامل تامین و پرداخت شد، افزود: این مبلغ به صورت قرض‌الحسنه به مجریان ۶۷ طرح کشاورزی، خدماتی، دامداری، دامپروری و صنایع دستی به متقاضیان پرداخت شده است.

وی با تاکید به اینکه افراد زیرپوشش برای اجرای ۱۵۰ طرح خوداشتغالی در نوبت دریافت ۶۰ میلیارد ریال تسهیلات قرار دارند، اظهارکرد: در صورت همکاری ویژه بانک‌های عامل و مسئولان در پرداخت وام ، زمینه اشتغال ۱۸۰ مددجو دیگر فراهم خواهد شد.

هم‌اکنون هزار و ۴۰۰ خانوار مددجو و نیازمند در ابرکوه با ۲ هزار و ۱۹۲ نفر جمعیت از خدمات کمیته امداد امام خمینی(ره)  بهره‌مند هستند.

مرکز شهرستان ۵۵ هزارنفری ابرکوه در ۱۴۰ کیلومتری جنوب غربی شهر یزد قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 1 =