رشد ۷۹ درصدی تعداد زائران اربعین فرودگاه امام (ره) نسبت به سال گذشته

تهران - ایرنا - مدیرعامل و رئیس هیات مدیره شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) گفت: تاکنون بیش از ۲۲۰ هزار نفر از زائران اربعین از فرودگاه امام خمینی (ره) اعزام و پذیرش شدند که این آمار نسبت به سال گذشته ۷۹ درصد رشد داشته باشد.

به گزارش روز شنبه شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی (ره)، «علی رستمی» اظهار داشت: عملیات پروازهای اربعین در این فرودگاه از هفدهم مهرماه شروع و تا سوم آبان ماه با یک هزار و ۳۱۴ پرواز خروجی و ورودی به دو مقصد بغداد و نجف انجام شد.

 مدیرعامل و رئیس هیات مدیره شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی (ره)اضافه کرد: ۹ شرکت هواپیمایی داخلی و یک شرکت هواپیمایی خارجی عملیات اعزام و پذیرش زائران به عتبات را انجام دادند و

وی ادامه داد: بر اساس گزارش اداره برنامه ریزی و هماهنگی پرواز شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی(ره)، ۱۰۵ هزار و ۳۷۰ زائر با ۶۵۵ پرواز از فرودگاه امام (ره) به عراق اعزام شدند و ۱۱۵ هزار و ۶۲۲ زائر نیز با ۶۵۹ پرواز به کشور بازگشته اند.

مدیرعامل شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) گفت: با وجود رشد تعداد زائران نسبت به سال‌های گذشته با تمهیدات انجام شده در این مجموعه و اختصاص گیت‌های مجزا برای پذیرش، زمان ایستایی زائران در صف‌های بازرسی و کنترل گذرنامه نیز نسبت به سال‌های گذشته کاهش چشمگیری داشت. 

به گفته وی با برپایی موکب ویژه در سالن انتظار فرودگاه علاوه بر اجرای برنامه های فرهنگی، از زائران و مسافران پذیرایی به عمل آمد.

رستمی گفت: در عملیات پروازهای اربعین امسال باتوجه به برنامه وزیر راه و شهرسازی مبنی بر خدمت رسانی شایسته به زائران؛ شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) با تمام امکانات به میزبانی این زایران رفت تا زائران اربعین حسینی سفر خود را با آرامش آغاز کرده و به پایان برسانند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار اقتصاد

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha