تحویل ۳۵۰۰ واحد مسکونی به خانوارهای دارای دو معلول

تهران– ایرنا- مدیرکل مسکن روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گفت: هفت هزار و ۲۸۸ خانوار دارای دو معلول در مناطق روستایی شناسایی شده و بر این اساس سه هزار و ۵۰۰ واحد مسکونی روستایی برای این خانوارها تکمیل و بهره‌برداری شده است.

به گزارش روز شنبه وزارت راه و شهرسازی «حمیدرضا سهرابی» درباره اقدامات بنیاد مسکن انقلاب اسلامی برای احداث مسکن خانوارهای روستایی دارای دومعلول و بیشتر و همچنین خانوارهایی که صاحب یک معلول هستند، افزود: تفاهم‌نامه‌ای بین بنیاد مسکن با بنیاد مستضعفان و سازمان بهزیستی برای خانه‌دار کردن خانوارهای دومعلول و بیشتر به امضا رسیده است.

وی یادآور شد: در سال ۹۳ تفاهم‌نامه احداث سه هزار و ۶۰۰ واحد مسکونی روستایی به بنیاد مسکن ابلاغ شد. پرداخت ۱۸ میلیون بلاعوض و آغاز کار در سال ۹۳ و تکمیل و بهره‌برداری از سه هزار و ۵۰۰ واحد مسکونی روستایی تاکنون انجام شده است.

سهرابی ادامه داد: سال گذشته حدود ۲هزار و ۸۰۰ واحد جدید افزوده شد و به تازگی نیز اعلام شده است که ۷۰۰ واحد دیگر نیز شناسایی شده اند.

به گفته وی، هفت هزار و ۲۸۸ خانوار روستایی دارای دو معلول و بیشتر هستند که بنیاد مسکن مکلف به احداث واحد مسکونی برای آنهاست که تاکنون از این میزان، ۳ هزار و ۵۰۰ واحد به اتمام رسیده و تحویل متقاضیان واجد شرایط شده است.

مدیرکل مسکن روستایی درباره مسکن خانواده های دو معلول و مجموعه اقداماتی که بنیاد مسکن در این خصوص انجام داده است، گفت: در خصوص مسکن دو معلولان در روستاها تفاهم‌نامه‌ای بین بنیاد مسکن، بنیاد مستضفعان و سازمان بهزیستی به امضا رسیده است.

وی افزود: سال ۹۳ این تفاهم‌نامه برای احداث ۳ هزار و ۶۰۰ واحد روستایی، به بنیاد مسکن ابلاغ شد که با تسهیلاتی که وجود داشت بعلاوه ۱۸ میلیون تومان بلاعوض کار شروع شد، بیش از ۳ هزار واحد و ۵۰۰ واحد به اتمام رسیده است.

افزایش رقم بلاعوض از ۱۸ میلیون به ۳۶ میلیون برای هر خانوار روستایی

این مسئول در بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گفت: تمامی خانوارهای دومعلول ۱۸ میلیون تومان بلاعوض داشتند که به ۳۶ میلیون تومان افزایش یافت. بدین ترتیب هر خانوار روستایی دارای دو معلول ۳۶ میلیون تومان بلاعوض و ۴۰ میلیون تومان تسهیلات ۱۵ ساله با سود ۵ درصد دریافت می‌کند.

سهرابی همچنین در خصوص خانوارهای دارای یک معلول و برنامه‌های بنیاد برای خانه دار کردن آنها نیز، گفت: بنیاد مسکن با سازمان بهزیستی به صورت سالانه تفاهم‌نامه‌ای امضا می‌کند که بر اساس آن اولویت پرداخت وام به آن خانوارهاست. امسال نیز تفاهم کرده‌ایم که بر اساس آن خانوارهای دارای یک معلول که تسهیلات از بنیاد مسکن دریافت کرده اند و توان تکمیل واحدهای خود را ندارند نیمی از مبلغ تکمیل واحدهای مسکونی را بنیاد از حساب ۱۰۰ و نیمی دیگر را سازمان بهزیستی برای این خانوارها پرداخت کند.

شناسایی ۴ هزار خانوار روستایی تک معلول در سراسر کشور

مدیرکل مسکن روستایی بنیاد مسکن اعلام کرد: تاکنون حدود ۴هزار خانوارهای تک معلول روستایی شناسایی شده اند که مشمول دریافت کمک از بهزیستی و بنیاد برای تکمیل واحدهای مسکونی خود هستند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =