تلاش صندوق اعتباری هنر برای تسریع روند پرداخت خسارت بیمه‌ها

تهران- ایرنا- در سومین جلسه دوره‌ای صندوق اعتباری هنر مقرر شد؛ کلیه خسارت‌های سال 97 تا نیمه آبان ماه تسویه و روند پرداخت پرونده‌های سال جاری تسریع شود.

جلسه مدیران صندوق اعتباری هنر و بیمه سرمد روز شنبه 4 آبان برگزار شد و موضوعات خسارت های معوق، تسریع در ارائه خدمات، حل مسائل بیمه‌ای هنرمندان و توسعه همکاری ها مورد بحث و تبادل‌نظر قرار گرفت.

در این جلسه با اشاره به نقش صندوق اعتباری هنر در حمایت از اهالی فرهنگ، هنر و رسانه کشور، توسعه کمی و کیفی خدمات بیمه ای مهمترین برنامه صندوق اعتباری هنر عنوان شد.  

قرارداد سال 97- 98 در این جلسه مورد بررسی قرار گرفت و بیان شد سال گذشته بیش از 100 هزار هزینه درمانی توسط اعضا در سامانه بیمانو ثبت و بارگذاری شد.

همچنین در اجرای قرار داد سال 97 بیمه درمان تکمیلی بیش از 90 هزار پرونده به شرکت بیمه گر ارسال و بیش 95میلیارد ریال خسارت بیمارستانی و دندانپزشکی طی 82 هزار تراکنش در بیش از 800مرحله به بیمه شدگان پرداخت شد.

در این جلسه مقرر شد که روند پرداخت خسارت پرونده هایی که بدلیل نقص مدرک تاکنون پرداخت نشده است، سریعاً مورد بررسی مجدد قرار گیرد و تا 15 آبان خسارت های معوق پرداخت گردد. 

در خصوص قرار داد بیمه تکمیلی سال 98- 99 نیز با توجه به آسیب پذیری اهالی فرهنگ و هنر و تکریم جایگاه آنان تصمیم گرفته شد؛ بررسی مدارک پزشکی از سوی بیمه تسریع و روند پرداخت خسارت ها در موعد مقرر انجام پذیرد.

سرخط اخبار فرهنگ

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha