آستان قدس رضوی در فعالیت‌های اقتصادی نگاه سود محور صرف ندارد

مشهد-ایرنا- تولیت آستان قدس رضوی گفت: این آستان در مسایل اقتصادی به هیچ عنوان نگاه سودمحور صرف ندارد و خود را بخش خصوصی نمی‌داند که اگر جایی سود اقتصادی بود به هر عنوان آنجا حضور پیدا کند.

به گزارش روز شنبه آستان قدس رضوی، حجت الاسلام احمد مروی با بیان این مطلب در دیدار با فرهاد دژپسند، وزیر امور اقتصادی و دارایی که در تالار ولایت حرم مطهر رضوی برگزار شد افزود: به جهت قرابت استان خراسان رضوی با بارگاه مبارک امام علی بن موسی الرضا(ع) این استان باید در عرصه اقتصاد مقاومتی سرآمد و الگو باشد.

وی ضمن تبریک انتصاب دژپسند به سمت وزیر معین اقتصاد مقاومتی در استان خراسان رضوی ادامه داد: آستان قدس رضوی از هیچ کمکی به دولت و هیچ همکاری ای با دستگاه اجرایی کشور مضایقه ندارد و طبق توصیه رهبر معظم انقلاب در حکم اینجانب به میزان توان و امکانات برای کمک به دولت در جهت خدمت رسانی به مردم آماده همکاری است.

تولیت آستان قدس رضوی گفت: اگر در عرصه‎ای بخش خصوصی جرأت ورود و ریسک ندارد اما برای کشور مهم است که در آن عرصه حضور یابد، آستان قدس رضوی حاضر به حضور و ریسک است تا راهی برای رفع مشکلات کشور و مردم گشوده شود و آستان قدس رضوی حاضر است در چنین عرصه‌هایی از اعتبار و امکانات خود استفاده کند.

مروی حرکت در مسیر اقتصاد مقاومتی را اولویت اقتصادی آستان قدس رضوی عنوان و بیان کرد: تمام فعالیت‌ها و اقدامات اقتصادی آستان قدس رضوی باید سمت و سوی اقتصاد مقاومتی داشته باشد و در حوزه اقتصادی اولویت نخست این آستان توجه به سیاست‌های نظام است و کسب سود اقتصادی در درجه دوم اهمیت قرار دارد.

او بهره‌برداری و به‌کارگیری ظرفیت و استعدادهای درونی را در خودکفایی کشور حائز اهمیت برشمرد و تصریح کرد: برای رفع مشکلات و پیشرفت در امور باید نگاه ما به استفاده، استخراج و به فعلیت رساندن سرمایه‌ها، استعدادها، ظرفیت‌ها و توانایی‎های داخلی باشد که به طور حقیقی غیر قابل احصاء هستند.

تولیت آستان قدس رضوی گفت: این به معنای دیوار کشیدن به دور کشور نیست و به طور  قطع ما خود را از دانش، تجریه و ظرفیت‌های خارجی محروم نمی‌کنیم و می دانیم که دنیای امروز دنیای ارتباطات است و در این امر بحثی نیست اما وقتی نگاه به درون بود و به استعدادها و ظرفیت‌های داخلی اعتماد شد به طور قطع از موضع بهتری می‌توان با خارج نیز ارتباط برقرار کرد.

مروی بر اهمیت تبدیل تهدید تحریم‌ها به فرصت تأکید کرد و افزود: امروز برکاتی که این تحریم‌ها برای ما داشته  موجب شده که دانشگاهیان، متخصصان و مسئولان ما به استعدادها، ظرفیت‌ها و داشته‌های درونی خود توجه کنند و پیشرفت‌ها و دستاوردهای علمی و صنعتی مختلف را در کشور رقم بزنند.

وی ادامه داد: در دیدارها و صحبت‌هایی که روزانه با مردم دارم موضوع اشتغال از موضوعاتی است که همواره بیان می‌شود اما آستان قدس رضوی مگر چه قدر امکانات و ظرفیت برای ایجاد اشتغال دارد از این رو توقع است که وزارت  امور اقتصادی و دارایی در جهت افزایش فرصت‌های اشتغال در کشور اهتمام ویژه کند چرا که ایجاد یک شغل می‌تواند یک خانواده را زنده کند که اجر و ثواب بسیاری در نزد پروردگار متعال دارد.

وزیر امور اقتصادی و دارایی در سفر یک روزه خود به مشهد مقدس علاوه بر این دیدار از پارک علم و فناوری خراسان و منطقه کشف رود نیز دیدن کرد و در نشست ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی خراسان رضوی نیز حضور یافت.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 13 =