۵ آبان ۱۳۹۸،‏ ۱۰:۳۷
کد خبرنگار: 1238
کد خبر: 83531857
۰ نفر

برچسب‌ها

برداشت شلتوک در خرمشهر آغاز شد

آبادان - ایرنا - برداشت شلتوک از سطح چهار هزار و ۵۰۰ هکتار مزارع شالی شهرستان خرمشهر آغاز شد.

مدیر جهاد کشاورزی خرمشهر یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت:برداشت شلتوک از نوع محلی عنبربو پاکوتاه از اراضی کشاورزی غرب کارون و حفار شرقی خرمشهر به صورت مکانیزه آغاز شده است.

محمد مطرودی اظهار داشت: در حال حاضر ۱۲ دستگاه کمباین وارد منطقه خرمشهر شده و به مرور بر تعداد آنها افزوده می شود.
مدیر جهاد کشاورزی خرمشهر میزان برداشت محصول شالی از هر هکتار از اراضی کشاورزی خرمشهر را بین سه تا چهار تن بیان کرد و گفت: پیش بینی می شود امسال با توجه به شرایط مناسب آبی، بالا بودن عملکرد و افزایش سطح کشت حدود ۱۵ تا ۱۸ هزار تن برنج از اراضی کشاورزی خرمشهر برداشت شود.
مطرودی مصرف این نوع برنج را داخلی دانست و گفت: این نوع برنج به علت بالا بودن کیفیت، دارای بازار خوبی است و بیشتر در شهرهای مجاور خرمشهر به فروش می رسد.
وی در ادامه به کشت پاییزه اشاره کرد و گفت:پس از برداشت شلتوک، کشت پاییزه در منطقه آغاز می شود و زمین های کشاورزی غرب کارون نیز برای کشت پاییزه آماده سازی خواهند شد.

به گزارش ایرنا طبق برآورد انجام شده خسارت ناشی از سیل فروردین ماه امسال به بخش کشاورزی، راه ، عمران شهری و آبفای روستایی و شهری خرمشهر ۳۲۰ میلیارد ریال بوده که از این میزان ۱۳۰ میلیارد ریال مربوط به بخش کشاورزی و آبگرفتگی مزارع، کانال‌ها و مابقی مربوط به بخش عمران شهری و روستایی، راه و مسکن روستایی شهرستان خرمشهر است.

در این راستا تنها در بخش کشاورزی ۵۰۰ کشاورز اعلام خسارت کردند، ۴۰۰ پرونده تشکیل شده، ۱۲۰ پرونده در کارگروه شهرستان بررسی و از این تعداد ۷۵ پرونده به کارگروه استان ارسال شده است.

۴۰ هزار هکتار زمین کشاورزی در شهرستان خرمشهر وجود دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =