۷۰ خانه ورزش روستایی در قم تجهیز شد

قم-ایرنا- رییس هیات ورزش روستایی و بازی‌های بومی محلی قم گفت: ۷۰ خانه ورزش روستایی استان تجهیز شده و روند تجهیز فضاها و خانه‌های ورزش روستایی دیگر نیز دردستور کار قرار گرفته‌است.

رضا رحیمی روز شنبه در مجمع سالیانه هیئت ورزش روستایی و بازی‌های بومی محله‌ای اقم افزود: برای تجهیز امکانات ورزشی در روستاهای استان نیز رقمی بالغ بر ۲۰۰ میلیون تومان صرف شده است.
وی تصریح کرد: سال گذشته، ۱۹۰ میلیون تومان برای توسعه ورزش روستایی و بازی‌های بومی محلی قم هزینه شده‌است.
رحیمی گفت: با توجه به نزدیکی بین روستاها تا مرکز شهر، امکان توسعه و رونق ورزش در روستاهای استان فراهم است.
وی خاطرنشان کرد: ۲۰۰ روستای استان از نظر توسعه و تجهیز امکانات ورزشی از ظرفیت ویژه‌ای برخوردارهستند.
رحیمی گفت: سال ۹۷، ۳۲ دوره مسابقات مختلف ورزشی وبومی محله ای در سطح روستاهای استان برگزار شده‌است.
وی اضافه کرد: همچنین سال گذشته ۶۷ جشنواره ورزشی در سطح روستاهای استان برگزار و استقبال قابل توجهی از آنها صورت گرفته است.
رحیمی ادامه داد: سال ۹۷، ۲۰ همایش ورزشی برگزار و ورزشکاران استان در ۷ مسابقه در سطح ملی اعزام شده‌اند.
رییس هیات ورزش روستایی و بازیهای بومی محلی قم گفت: همچنین در طرح سنجش قامت نیز ۱۱۰۰ تن از مردم روستاهای استان مشارکت کرده‌اند.
وی عنوان کرد: سال قبل یک مورد داوری بازیهای بومی محلی در قم برگزار شده است.
رحیمی ادامه داد: در سطح استان قم بالغ بر ۲ هزار و ۲۰۰ تن تحت پوشش بیمه های ورزشی قرار گرفتهاند.
وی اظهار داشت: هدف نخست از توسعه ورزشهای روستایی و بومی محلی افزایش سرانههای نشاط عمومی است و ورزش قهرمانی در اولویت بعدی هیات ورزش‌های روستایی قرار دارد.
وی تصریح کرد: راه اندازی لیگ هفت سنگ همزمان با سایر استانهای کشور یکی از هدف‌گذاری‌های مهم هیات ورزش‌های روستایی و بازی‌های بومی محلی استان قم است.
بر اساس آمارهای ارائه شده توسط اداره کل ورزش و جوانان قم، ۲۱ درصد ازکل جمعیت این استان معادل ۲۳۰ هزار تن فعالیت ورزشی انجام می‌دهند.
۵۵ هزار ورزشکار زیر مجموعه ۴۳ هیات ورزشی در قم ساماندهی شده‌است.
طبق سرشماری عمومی نفوس و مسکن در سال ۱۳۹۵، استان قم جمعیتی حدود یک میلیون و ۲۳۰ هزار نفر دارد که بیش از ۵۵ هزار و ۸۶۵ نفر از جمعیت این استان در قالب ۱۷ هزار و ۳۸۵ خانوار در مناطق روستایی قم زندگی می‌کنند. بر اساس این نظرسنجی قم دارای ۱۳۱ روستا با جمعیت بالای ۲۰ خانوار است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha