اوج‌گیری سرخابی‌ها با آقای گلی پسران پاییزی

تهران- ایرنا- علی علیپور و مهدی قائدی با سه گل در حال حاضر آقای گل تیم‌های پرسپولیس و استقلال در نوزدهمین دوره لیگ برتر هستند.

هفته هشتم رقابت‌های لیگ برتر فوتبال ایران در حالی روز جمعه با انجام هفت دیدار پیگیری شد که سرخابی‌های پایتخت با کسب پیروزی ارزشمند برابر نمایندگان استان بوشهر به وضعیت خود در جدول رده‌بندی سروسامان بخشیدند.

پرسپولیس با ۱۵ امتیاز در رده چهارم قرار گرفته و استقلال با سه امتیاز کمتر در جایگاه هفتم حضور دارد. تا پایان این هفته از مسابقات پرسپولیس ۱۰ گل به ثمر رسانده و استقلال با ۱۲ گل بعد از پیکان بهترین خط حمله لیگ را در اختیار دارد.

علی علیپور در ترکیب سرخپوشان تهرانی و مهدی قائدی در تیم آبی‌پوش پایتخت با به ثمر رساندن ۳ گل آقای گل‌های سرخابی‌ها تا به اینجای لیگ به شمار می‌روند. هر ۲ نفر در هفته هشتم موفق شدند دروازه تیم‌های پارس جنوبی و شاهین را باز کنند.

پسر بوشهری به اندازه ۲ فصل گل زد

قائدی در هفته دوم لیگ هفدهم و در بازی برابر استقلال خوزستان برای اولین بار در ترکیب استقلال قرار گرفت و خوش درخشید. در ادامه مقابل تراکتورسازی هم نمایش ایده‌آلی داشت اما نتوانست در آن فصل برای آبی‌پوشان گلزنی کند. او در لیگ هجدهم بعد از پشت سر گذاشتن حواشی و مصدومیتش به میادین برگشت و در طول فصل زیر نظر شفر و مجیدی موفق به زدن سه گل در لیگ برتر شد. تیم‌های نفت مسجد سلیمان، ماشین سازی تبریز و سپیدرود در برابر این مهاجم ۱۶۴ سانتی متری تسلیم شدند. اما در لیگ نوزدهم داستان قائدی متفاوت شد. او صاحب شماره ۱۰ شد و حالا تا پایان هفته هشتم، به اندازه ۲ فصل قبلی برای تیمش گل زده و آقای گل استقلال است.

متخصص آزادی و بهنام محمدی

پسر ۲۰ ساله و بوشهری استقلال در هفته سوم دروازه نفت مسجد سلیمان را باز کرد. سه هفته بعد به گل‌گهر سیرجان گل زد و در هفته هشتم موفق به باز کردن دروازه پارس جنوبی جم شد. از ۶ گلی که او تا به حال برای استقلال به‌ثمر رسانده، چهار گل در ورزشگاه آزادی و ۲ گل در ورزشگاه شهید بهنام محمدی مسجدسلیمان زده شده است. قائدی ۲ گل به نفتی ها زده و همچنین ۲ بار دروازه فرناندو دی‌خسوس را باز کرده است. او هر وقت در ردیف گلزنان استقلال قرار گرفته این تیم بازی اش را نباخته و به پنج برد و یک تساوی رسیده است. باید دید پسر آذرماهی استقلال در ادامه فصل هم می‌تواند همچنان بهترین گلزن این تیم باقی بماند یا خیر. در این روزها که مهاجمان تخصصی استرا در افت به سر می‌برند، قائدی در پست جدید نمایش فوق العاده‌ای داشته و زننده ۲۵ درصد گل‌های استقلال دراین فصل لیگ برتر بوده است.

نخستین هت‌تریک با طعم رکوردشکنی

در سمت قرمز پایتخت یک سه گلِ دیگر حضور دارد. بازیکنی که با ثبت نخستین هت‌تریک خود در بازی برابر شاهین شهرداری بوشهر به بهترین گلزن تاریخ پرسپولیس در لیگ برتر شد و به طلسم هشت هفته‌ای گل نزدنش در لیگ پایان داد. علیپور قائمشهری فصل قبل تا پایان هفته هشتم درست مانند حالا سه گل زده بود اما در لیگ هفدهم که آقای گل شد تا پایان هفته هشتم موفق به زدن چهار گل شده بود. او بعد از تحمل فشارهای فراوان مقابل شاهین سه گل زد که ۲ گل در نیمه نخست و یک گل در ۴۵ دقیقه دوم بود.

آقای ۵۰ درصدی

البته این مهاجم آبان ماهی در روزهای افت خود نیز ۲ پاس گل داده بود تا حالا روی ۵۰ درصد گل‌های این فصل تیم گابریل کالدرون در لیگ تاثیرگذار باشد. بازی با شاهین شروع کار علیپور بود. او حالا باید برای حمله به رکورد ۱۹ گلش در لیگ هفدهم حمله کند. جایی که موفق شد عنوان آقای گلی را به دست بیاورد. البته که او کار دشواری پیش روی خود دارد اما با توجه به حضور بازیکنانی چون مهدی ترابی، وحید امیری، بشار رسن و ... می تواند خیالش بابت تغذیه شدن راحت باشد.

حالا سرخابی‌های پایتخت با ۲ مهاجم متولد پاییز خود در فصل پاییز اوج گرفته‌اند. قائدیِ جنوبی و علیپورِ شمالی با گل‌های خود اوضاع را به کام تیم تهرانی شیرین کرده‌اند. آیا آنها می‌توانند تا پایان فصل در رقابت برای آقای گلی باشند؟

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 6 =