پسیانی و دلخواه با نمایش‌های جدید به تماشاخانه ایرانشهر می‌روند

تهران- ایرنا- در نیمه آبان‌ماه مسعود دلخواه و آتیلا پسیانی دو کارگردان بنام عرصه تئاتر نمایش‌های جدید خود را در تماشاخانه ایرانشهر به صحنه می‌برند.

همزمان با نیمه آبان‌ماه نمایش های جدید به صحنه اضافه می شوند که نام دو آتیلا پسیانی و مسعود دلخواه دو کارگردان صاحب نام در حوزه تئاتر در میان آثار جدید به چشم می خورد بر همین اساس آثاری که از ۱۱ تا ۱۷ آبان‌ماه صحنه را ترک می کنند یا به اجرای خود ادامه می دهند به شرح ذیل آمده است.

نمایش‌هایی که صحنه را ترک می‌کنند

- نمایش عشق من حامد بهداد به کارگردانی سید یوسف بنی طبا و نویسندگی افشین هاشمی تا ۱۲ آبان‌ماه هر شب ساعت ۱۷ به مدت ۶۰ دقیقه در تماشاخانه استاد جمشید مشایخی به نمایش در می‌آید.

- نمایش اُسلو نوشته جی. تی راجرز و به کارگردانی یوسف باپیری و نوشته جی. تی راجرز تا ۱۳ آبان‌ماه هر شب ساعت ۲۰:۳۰ به مدت ۱۲۰ دقیقه در سالن استاد سمندریان تماشاخانه ایرانشهر به صحنه می‌رود.

- نمایش هایپوترمیا به نویسندگی و کارگردانی محمدصادق کریمی زاده و محمدسینا حیدری زاده تا ۱۳ آبان‌ماه هر شب ساعت ۱۸:۳۰ به مدت ۷۵ دقیقه در تماشاخانه استاد جمشید مشایخی اجرا می‌شود. 

- نمایش دراماتورژ به کارگردانی گروه تئاتر (ه) و نویسندگی سهند خیرآبادی تا ۱۳ آبان‌ماه هر شب ساعت ۱۹:۳۰ به مدت ۶۰ دقیقه در عمارت نوفل‌لوشاتو به نمایش در می‌آید. 

- نمایش خاموشان نوشته خیرالله تقیانی پور و به کارگردانی علی سلیمانی تا ۱۴ آبان‌ماه هر شب ساعت ۱۹:۳۰ به مدت ۵۰ دقیقه در تماشاخانه مهر حوزه هنری به صحنه می‌رود. 

- نمایش مضحکه جنگنامه‌ی غلامان تقلید در یک مجلس نوشته بهرام بیضایی و به کارگردانی محسن حسینی تا ۱۴ آبان‌ماه هر شب ساعت ۱۸ به مدت ۸۰ دقیقه در سالن قشقایی تئاترشهر اجرا می‌شود. 

- نمایش آواز خوان طاس به کارگردانی ارشیا رضوی و نوشته اوژن یونسکو تا ۱۵ آبان‌ماه هر شب ساعت ۱۹ به مدت ۶۰ دقیقه در تماشاخانه سپند به نمایش در می‌آید.

- نمایش قارچ به نویسندگی و کارگردانی سپیده کیانی تا ۱۵ آبان‌ماه هر شب ساعت ۱۹ به مدت ۸۰ دقیقه در تماشاخانه ایران تماشا به صحنه می‌رود.

- نمایش هَله. هین. هان. [هلا] به کارگردانی حمید پورآذری، لیلی رشیدی و نویسندگی نشمینه نوروزی تا ۱۵ آبان‌ماه هر شب ساعت ۱۸:۴۵ به مدت ۲۰۰ دقیقه در عمارت روبرو اجرا می‌شود.

- نمایش از خواب هایم خون می چکد به نویسندگی احسان جانمی و کارگردانی مسعود شیرانی فرد تا ۱۵ آبان‌ماه هر شب ساعت ۲۰:۳۰ به مدت ۹۰ دقیقه در تماشاخانه آژمان به نمایش در می‌آید. 

- نمایش تله سیتی - تهران به نویسندگی و کارگردانی هادی کمالی مقدم و مینا بزرگمهر تا ۱۷ آبان‌ماه هر شب ساعت  ۱۹ به مدت ۹۰ دقیقه در سرای کاظمی عودلاجان به صحنه می‌رود. 

- نمایش سه اپیزود از یک اتود به نویسندگی و کارگردانی مارسل داوود تا ۱۸ آبان‌ماه هر شب ساعت ۲۱ به مدت ۴۰ دقیقه در تماشاخانه شانو اجرا می‌شود. 

- نمایش و چند داستان دیگر به کارگردانی مسعود طیبی و نوشته پیام لاریان تا ۱۸ آبان‌ماه هر شب ساعت ۱۹ به مدت ۹۰ دقیقه در تماشاخانه شانو به نمایش در می‌آید. 

نمایش‌های که به اجرای خود ادامه می‌دهند

- نمایش لچک به نویسندگی و کارگردانی امیر ابراهیم زاده تا ۲۰ آبان‌ماه هر شب به مدت ۴۰ دقیقه در عمارت روبرو اجرا می‌شود.

- نمایش جمعه‌کُشی به نویسندگی و کارگردانی اسماعیل خلج تا ۲۱ آبان‌ماه هر شب ساعت ۱۹:۳۰ به مدت ۸۰ دقیقه در تماشاخانه سنگلج به نمایش در می‌آید.

- نمایش شیهیدن به نویسندگی و کارگردانی عباس جمالی تا ۲۲ آبان‌ماه هر شب ساعت ۱۸:۳۰ به مدت ۸۰ دقیقه در سالن استاد ناظرزاده کرمانی تماشاخانه ایرانشهر به صحنه می‌رود.

- نمایش بداهه به طراحی و کارگردانی آروند دشت آرای تا ۲۲ آبان‌ماه هر شب ساعت ۲۰:۱۵ به مدت ۹۰ دقیقه در سالن استاد ناظرزاده کرمانی تماشاخانه ایرانشهر اجرا می‌شود.

- نمایش خون، دلار، مادر، به کارگردانی علی ابراهیم و نویسندگی امیرعلی ابراهیمی تا ۲۳ آبان‌ماه هر شب ساعت ۲۰ به مدت ۴۰ دقیقه در خانه هنر پیچازی به نمایش در می‌آید. 

- نمایش مثل شکستن بشقاب ها به کارگردانی سعید هاشم زاده و نویسندگی شهرزاد ابراهیمی تا ۲۴ آبان‌ماه هر شب ساعت ۲۱ به مدت ۶۰ دقیقه در تماشاخانه آژمان به صحنه می‌رود. 

- نمایش صورت پنهان به نویسندگی و کارگردانی نفیسه فدایی و امیر فرید تا ۲۴ آبان‌ماه هر شب ساعت ۱۹ به مدت ۶۰ دقیقه در تماشاخانه ملک اجرا می‌شود. 

- نمایش هفت کودک یهودی به کارگردانی مصطفی اسفندیاری تا ۲۴ آبان‌ماه هر شب ساعت ۱۸ به مدت ۶۵ دقیقه در عمارت نوفل‌لوشاتو به نمایش در می‌آید. 

- نمایش تالاب هشیلان به نویسندگی و کارگردانی نوشین تبریزی تا ۲۴ آبان‌ماه هر شب ساعت ۲۰ به مدت ۷۰ دقیقه در تالار قشقایی تئاترشهر به صحنه می‌رود. 

- نمایش ستوان آینیشمور نوشته مارتین مک دونا به کارگردانی بهنام نوروزی تا ۲۶ آبان هر شب ساعت ۲۰:۳۰ در تماشاخانه استاد جمشید مشایخی اجرا می‌شود. 

- نمایش وقتی همه خواب بودیم به کارگردانی حمید عبدالحسینی و نویسندگی حمید عبدالحسینی و علیرضا زارع تا ۲۷ آبان‌ماه هر شب ساعت ۱۹:۳۰ به مدت ۶۰ دقیقه در خانه نمایش مهرگان به نمایش در می‌آید. 

- نمایش فاصله به نویسندگی و کارگردانی حمیدرضا قاسمی تا ۲۷ آبان‌ماه هر شب ساعت ۱۷:۳۰ در تماشاخانه مهرگان به صحنه می‌رود. 

- نمایش کامالوکا به کارگردانی محسن موسوی خواه و نویسندگی احمد سیاه رستمی تا ۲۷ آبان‌ماه هر شب ساعت ۲۰:۳۰ به مدت ۳۵ دقیقه در خانه نمایش مهرگان اجرا می‌شود. 

- نمایش من به نویسندگی و کارگردانی سیاوش پاکراه تا ۲۸ آبان‌ماه هر شب ساعت ۱۹ به مدت ۶۵ دقیقه در سالن اصلی تالار مولوی به نمایش در می‌آید. 

- نمایش بوی گند دهن خانم مارکز به نویسندگی و کارگردانی فرید قادرپناه تا ۲۸ آبان‌ماه هر شب ساعت ۱۹:۳۰ به مدت ۶۵ دقیقه در تماشاخانه سپند به صحنه می‌رود. 

- نمایش برگشتن نوشته خیراله تقیانی‌پور و به کارگردانی حسین مسافر آستانه تا ۲۹ آبان‌ماه هر شب ساعت ۱۹:۳۰ به مدت ۷۵ دقیقه در سالن چهارسو تئاترشهر اجرا می‌شود. 

- نمایش باگ به نویسندگی و کارگردانی محمدرضا آریان صدر تا ۳۰ آبان‌ماه هر شب ساعت ۱۸ در پردیس تئاتر شهرزاد به نمایش در می‌آید. 

- نمایش چرنوبیل به نویسندگی و کارگردانی علیرضا منوچهری نسب تا ۳۰ آبان‌ماه هر شب ساعت ۱۷ در تماشاخانه دیوار چهارم به صحنه می‌رود. 

- نمایش هرملین دیوانه اسکاندیناوی به کارگردانی بهزاد وزیری تا ۳۰ آبان‌ماه هر شب ساعت ۱۸ در پردیس تئاتر شهرزاد اجرا می‌شود. 

- نمایش آن دیگری به نویسندگی آرمین جوان و کارگردانی سمانه زندی نژاد تا ۳۰ آبان‌ماه هر شب ساعت ۱۹ در پردیس تئاتر شهرزاد به نمایش در می‌آید. 

- نمایش هر کسی یا روز میمیرد یا شب، من شبانه روز به نویسندگی، طراحی و کارگردانی سجاد افشاریان تا ۳۰ آبان‌ماه هر شب ساعت ۱۹ به مدت ۱۰۵ دقیقه در پردیس تئاتر شهرزاد به صحنه می‌رود. 

- نمایش لاموزیکا نوشته مارگاریت دوراس و به کارگردانی علی تاجیک تا ۳۰ آبان‌ماه هر شب ساعت ۱۹:۳۰ به مدت ۶۰ دقیقه در تماشاخانه آژمان اجرا می‌شود. 

- نمایش آشویتس زنان به نویسندگی علی صفری و کارگردانی رها حاجی زینل تا ۳۰ آبان‌ماه هر شب ساعت ۱۹:۱۵ در پردیس تئاتر شهرزاد به نمایش در می‌آید. 

- نمایش مری پاپینز برداشتی آزاد از نمایشنامه مری پاپینز نوشته جولین فلوز و به کارگردانی احمد سلیمانی تا ۳۰ آبان‌ماه هر شب ساعت ۱۸:۳۰ به مدت ۱۰۰ دقیقه در تالار وحدت به صحنه می‌رود. 

- نمایش تجربه های اخیر به کارگردانی مجتبی جدی و نویسندگی امیر رضا کوهستانی تا ۳۰ آبان‌ماه هر شب ساعت ۱۸:۳۰  به مدت ۵۵ دقیقه در سالن استاد انتظامی خانه هنرمندان اجرا می‌شود. 

- نمایش نینوچکا به نویسندگی مجتبی کاظمی (براساس فیلم نامه‌ نینوچکا اثر بیلی وایلدر) و کارگردانی سعید داخ تا ۳۰ آبان‌ماه هر شب ساعت ۲۰:۳۰ به مدت ۷۰ دقیقه در تماشاخانه دیوار چهارم به نمایش در می‌آید. 

- نمایش پنجاه پنجاه به کارگردانی مرتضی اسماعیل کاشی و نویسندگی هاله مشتاقی نیا و مرتضی اسماعیل کاشی (با نگاهی به نمایشنامه خودی و غیر خودی نوشته برتولت برشت به ترجمه کمال الدین شفیعی) تا ۳۰ آبان‌ماه هر شب ساعت ۱۹:۳۰ به مدت ۷۵ دقیقه در تماشاخانه هیلاج به صحنه می‌رود. 

- نمایش گریز از مرکز به نویسندگی و کارگردانی احسان اکبرنژاد تا ۳۰ آبان‌ماه هر شب ساعت ۲۱ در تماشاخانه سپند اجرا می‌شود. 

- نمایش آشپزخانه نوشته آرنولد وسکر و به کارگردانی محمدحسن معجونی تا ۳۰ آبان‌ماه هر شب ساعت ۲۱ به مدت ۱۰۰ دقیقه در سالن اصلی تالار مولوی به نمایش در می‌آید. 

- نمایش لانچر ۵ به نویسندگی و کارگردانی پویا سعیدی و مسعود صرامی تا ۳۰ آبان‌ماه هر روز در دو نوبت ۱۵ و ۱۸ به مدت ۱۳۵ دقیقه در تئاتر مستقل تهران به صحنه می‌رود. 

- نمایش جنگ بازی به کارگردانی عبد بناری و نویسندگی حسن حاجت پور تا ۳۰ آبان‌ماه هر شب ساعت ۲۰:۳۰ در سالن استاد انتظامی خانه هنرمندان اجرا می‌شود. 

- نمایش مستند به نویسندگی و کارگردانی محمود حسینی تا ۳۰ آبان‌ماه هر شب ساعت ۱۷:۳۰ به مدت ۴۵ دقیقه در تئاتر هامون به صحنه می‌رود.

 - نمایش ورودی ۸۹ به نویسندگی و کارگردانی محسن احتشامی تا ۱ آذرماه هر شب ساعت ۲۱:۱۵ به مدت ۵۰ دقیقه در عمارت نوفل‌لوشاتو اجرا می‌شود.

- اپرای عروسکی مولوی به نویسندگی و کارگردانی بهروز غریب پور تا ۵ آذرماه هر شب ساعت ۱۹:۳۰ به مدت ۱۰۰ دقیقه در تالار فردوسی به نمایش در می‌آید.

- نمایش زندانی خیابان نواب برداشتی آزاد از زندانی خیابان دوم نوشته نیل سایمون و به کارگردانی هوشمند هنرکار تا ۸ آذرماه هر شب ساعت ۱۹:۳۰ به مدت ۸۰ دقیقه در خانه موزه استاد عزت الله انتظامی به صحنه می‌رود.

- نمایش کاتالپسی به کارگردانی وحید نفر و نویسندگی علی امیر ریاحی تا ۸ آذرماه هر شب ساعت ۲۱ به مدت ۷۰ دقیقه در عمارت نوفل‌لوشاتو به نمایش در می‌آید. 

- نمایش صدای آهسته‌ی برف به کارگردانی جابر رمضانی و نویسندگی پیام سعیدی و جابر رمضانی تا ۱۵ آذرماه هر شب ساعت ۲۱:۱۵ به مدت ۶۰ دقیقه در تئاتر مستقل تهران اجرا می‌شود.

نمایش هایی که به صحنه اضافه می شوند

- نمایش دست های آلوده نوشته ژان پل سارتر و کارگردانی کیوان هاشمی از ۱۰ آبان‌ماه تا ۸ آذرماه هر شب به مدت ۱۲۰ دقیقه در سالن اصلی برج آزادی میزبان مخاطبان می شود.

- نمایش قصر موروثی خاندان فرانکنشتاین به نویسندگی و کارگردانی آتیلا پسیانی از ۱۶ آبان‌ماه تا ۸ آذرماه هر شب ساعت ۱۹ به مدت ۸۰ دقیقه در سالن استاد سمندریان تماشاخانه ایرانشهر اجرا خواهد داشت.

- نمایش هیچ چیز جدی نیست نوشته رچ اورلاف به کارگردانی مسعود دلخواه از ۱۶ آبان‌ماه تا ۱ آذرماه هر شب ساعت ۲۱ به مدت ۹۰ دقیقه در سالن استاد سمندریان تماشاخانه ایرانشهر به صحنه خواهد رفت.

- نمایش خر کباب به نویسندگی و کارگردانی مسعود جعفری از ۱۲ تا ۲۴ آبان‌ماه هر شب ساعت ۱۸ در سالن مولوی میزبان مخاطبان می‌شود. 

- نمایش فان فار به نویسندگی پویا سعید و کارگردانی حمید حسینی از ۱۵ آبان‌ماه تا ۹ آذرماه هر شی ساعت ۲۱ به مدت ۶۰ دقیقه در تئاتر هامون اجرا خواهد داشت. 

- نمایش اوردوز به نویسندگی و کارگردانی حامد رحیمی نصر از ۱۲ آبان‌ماه تا ۱۲ آذرماه هر شب ساعت ۱۹:۳۰ در تماشاخانه مهرگان به صحنه خواهد رفت. 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار فرهنگ

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha