۴ آبان ۱۳۹۸،‏ ۱۵:۱۳
کد خبرنگار: 1828
کد خبر: 83531413
۰ نفر

برچسب‌ها

رهایی ۱۲ زندانی محکوم به قصاص در جیرفت

جیرفت - ایرنا - به گفته دادستان عمومی و انقلاب جیرفت از ابتدای سال جاری تا کنون ۱۲ زندانی محکوم به قصاص در این شهرستان از اعدام رهایی یافتند.

به گزارش ایرنا، دادستان عمومی و انقلاب جیرفت روز شنبه در حاشیه بازدید از زندان این شهرستان به خبرنگاران گفت: اولیای دم، چهار نفر را آزاد کردند و هشت نفر دیگر در صورت پرداخت دیه آزاد خواهند شد.

حسین سلامی افزود: گذشت، کاری خداپسندانه و انسانی است که موجب رضایت الهی و ترویج فرهنگ نوع‌دوستی و محبت در جامعه می‌شود و اجر و پاداش اخروی نیز به دنبال دارد.

دادستان جیرفت به ملاقات مقامات قضایی با ۳۰۰ نفر از مددجویان این زندان اشاره کرد و گفت: امسال ۵۷ جلسه صلح و سازش از سوی شورای حل اختلاف و کمیته صلح و سازش در زندان جیرفت برگزار شده که نتایج موثری به دنبال داشته است.

وی افزود: قضات با حضور در محل زندان با زندانیان دیدار و مشکلات آن‌ها را از نزدیک بررسی و در همان محل دستورات قانونی لازم را صادر می‌کنند.

سلامی اظهار داشت: دستگاه قضایی و انجمن حمایت از زندانیان با همکاری سایر نهادهای حمایتی از جمله کمیته امداد تلاش دارد تا حد امکان به مشکلات خانواده‌های زندانیان نیازمند به ویژه امور معیشتی آن‌ها رسیدگی کند.

شهرستان جیرفت با ۳۰۸ هزار نفر جمعیت در فاصله ۲۳۰ کیلومتری جنوب کرمان واقع شده است.

برچسب‌ها