۴ آبان ۱۳۹۸،‏ ۱۸:۱۳
کد خبرنگار: 1224
کد خبر: 83531376
۰ نفر

برچسب‌ها

آغاز فعالیت فصلی کارخانه قند شیروان

بجنورد- ایرنا- فعالیت فصلی بزرگترین کارخانه قند شمال شرق کشور در شهرستان شیروان از روز شنبه آغاز شده است.

مدیر جهادکشاورزی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در سال زراعی گذشته، ۷۰۰ هکتار چغندر در سطح مزارع این شهرستان کشت شد که پیش بینی می شود از این میزان سطح ۳۶ هزار تن محصول تولید شود.

رمضان امان زاده با بیان اینکه برداشت این محصول تازه شروع شده و تا پایان آبان ماه ادامه دارد اظهار داشت: قیمت هر تن چغندرقند  با عیار پایه، ۳ میلیون و ۷۴۶ هزار ریال است.

وی افزود: علاوه بر آن به ازای هر تن تحویل بدون در نظر گرفتن عیار، ۶۱۵ هزار ریال کرایه حمل و همچنین در قبال هر تن چغندر قند ۲۰ کیلوگرم تفاله خشک به قیمت، هزار و ۲۰۰ ریال و ۲ کیلوگرم قند با نرخ، ۷ هزار ریال به عنوان جایزه در نظر گرفته شده است.

مدیر جهادکشاورزی شیروان با بیان اینکه ۳۴ درصد از کشتزارهای چغندرقند استان مربوط به شهرستان شیروان است. گفت: بیشتر کشت چغندر در این شهرستان به صورت سنتی است که به خاطر استفاده بهینه از آب کشت نشایی توصیه می شود.

شرکت تولیدی قند شیروان، قوچان و بجنورد، فروردین ۱۳۳۷ به صورت شرکت سهامی خاص تاسیس و در اسفند ۱۳۷۷ در سازمان بورس و اوراق بهادار تهران پذیرفته شد.
این واحد هم اکنون جزو زیرمجموعه شرکت مادرتخصصی گسترش صنایع غذایی سینا است.
این کارخانه واقع در ۱۰ کیلومتری جاده شیروان - بجنورد، سالانه ۴۰۰ هزار تن چغندرقند مصرف می کند که کمتر از ۲۰ درصد آن از داخل استان تامین می شود.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 8 =