تولیت آستان قدس رضوی: اهل بیت (ع) منشاء وحدت هستند

مشهد- ایرنا- تولیت آستان قدس رضوی گفت: ائمه اطهار(ع) و اهل‌بیت پیامبر مکرم اسلام منشاء وحدت و اتحاد مسلمانان هستند که می‌بایست این نعمت ارزشمند را قدر بدانیم.

حجت‌الاسلام والمسلمین احمد مروی روز شنبه در جمع اعضای کاروانهای زیارتی هموطنان اهل‌سنت مشرف شده به حرم مطهر حضرت امام رضا (ع) از سراسر کشور، در مشهد افزود: فرزندان پاک و معصوم پیامبر(ص) همانند نخ تسبیحی هستند که دانه‍‌ها را به یکدیگر متصل و از پراکندگی و جدایی مسلمانان جلوگیری می‌نمایند.

وی اتحاد مسلمانان را برای دشمن غیرقابل تحمل توصیف و بیان کرد: دشمنان می‌دانند اگر جامعه بزرگ اسلامی دست به دست یکدیگر دهند هیچ قدرتی نمی‌تواند با آنها مقابله و برابری کند.

تولیت آستان قدس رضوی ادامه داد: دشمنان اسلامی از اتحاد مسلمانان رنج می‌برند لذا به اشکال مختلف در پی اختلاف‌افکنی، ایجاد سوء ظن و بدبینی بین مسلمین هستند. اتحاد شیعه و سنی در چنین وضعیتی به مثابه یک تودهنی بزرگی به دشمنان است.

وی گفت: اشغال قبله نخست مسلمانان توسط رژیم صهیونیستی نیز بخاطر فقدان اتحاد میان مسلمانان رخ داد.

حجت‌الاسلام والمسلمین مروی افزود: برخی برای پیاده روی اهل سنت و حضور آنان به منظور زیارت حرم مطهر حضرت امام رضا (ع) در دهه آخر ماه صفر دنبال روایت می‌گردند اما در برابر کشتار مسلمانان مظلوم یمن هیچ کلمه و حرفی نمی‌زنند.

وی ادامه داد: این افراد عشق به اولاد پیامبر (ص) را تحمل نمی‌کنند ولی در مقابل کشتار هزاران مسلمان مظلوم سکوت می‌کنند و غیرت دینی آنها تحریک نمی شود در حالی که قرآن کریم کتمان حقیقت را موجب لعن دانسته است. 

نماینده مردم کردستان در مجلس خبرگان رهبری نیز در دیدار اعضای کاروانهای زیارتی هموطنان اهل‌سنت مشرف شده به حرم مطهر حضرت امام رضا (ع) از سراسر کشور با تولیت آستان قدس رضوی در مشهد گفت: اعتدال، میانه‌روی، مهربانی و محبت از ویژگیهای دین مبین اسلام است. اسلام همچنین بر وحدت مسلمانان تاکید دارد.

ماموستا فایق رستمی افزود: مسلمانان ید واحده هستند و حضور اهل سنت در حرم حضرت امام رضا (ع) هم نشانگر محبت نسبت به اهل بیت (ع) و معنویت و عرفان است.

همچنین در این گردهمایی از خانواده شهید پیرمحمد قزوینی از تربت جام، همسر و دختر شهید سیف‌الله اعظمی از خواف و خانواده شهید مدافع حرم عمر ملازهی از سیستان و بلوچستان قدردانی شد.

همزمان با دهه آخر ماه صفر افزون بر هزار و ۲۰۰ نفر از هموطنان اهل‌سنت از سراسر کشور در قالب کاروانهای زیارتی به زیرات حرم مطهر حضرت امام رضا (ع) مشرف شدند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha