۴ آبان ۱۳۹۸،‏ ۱۲:۵۴
کد خبرنگار: 1235
کد خبر: 83531336
۰ نفر

برچسب‌ها

 کره شمالی آمریکا را به نقض توافق متهم کرد

باکو – ایرنا – چوئه ریونگ هائه (Choe Ryonq Hae) رییس پارلمان کره شمالی روز شنبه با انتقاد از سیاست های آمریکا در منطقه ، واشنگتن را به نقض توافق حاصله در مذاکره با کشورش متهم کرد .

  هائه طی سخنانی در هیجدهمین اجلاس سران و نخست وزیران کشورهای عضو جنبش عدم تعهد در باکو سیاستهای آمریکا  در منطقه را مورد انتقاد شدید قرار داد و گفت : پس از دیدار  ماه ژوئن سال جاری رهبران آمریکا و کره شمالی، مذاکرات دوجانبه  باز هم متوقف شده و متاسفانه تنش در شبه جزیره کره  بیش از پیش افزایش خواهد یافت.

  وی دلیل توقف مذاکرات و افزایش تنش در منطقه را به سیاست های آمریکا مربوط کرد و گفت : واشنگتن باید از سیاست های نسنجیده فعلی خود منصرف شود و رویکردهای جدیدی  را در پیش بگیرد .

  رییس پارلمان کره شمالی اظهار داشت : متاسفانه در حال حاضر شاهد انصراف آمریکا از سیاست های خصمانه علیه کشورمان نیستیم  و در مدت گذشته ابتکارات متعدد کره شمالی بدون پاسخ مانده است و شرکای ما هم از این وضعیت مایوس شدند.

  هائه با اشاره به این که دشمنی آمریکا علیه مردم کره شمالی همچنان ادامه دارد، گفت : بر این باور هستیم که رهبری کره جنوبی باید در راستای برقراری صلح در شبه جزیره کره تلاش کند  .

وی افزود: ما نمیخواهیم منطقه شاهد جنگ باشد و جنبش عدم تعهد نیز باید در راستای حفظ صلح تلاش کند و اعضای این جنبش باید موضع یکپارچه به نمایش گذاشته و هر گونه مظاهر تجاوز را محکوم کنند .

  وی با اشاره به این که کره شمالی اجلاس سران و نخست وزیران کشورهای عضو جنبش عدم تعهد را رویداد مهم می داند ، گفت : ما مبارزه علیه هر گونه نشانه تجاوز نظامی را  ضروری می دانیم و کره شمالی از سیاست مستقل خود هرگز منصرف نخواهد شد و در برابر سیاست های برتری طلبی و توسعه طلبی برخی کشورها عقب نشینی نخواهیم کرد .

  رییس پارلمان کره شمالی جنبش عدم تعهد را ابزاری قوی علیه امپرالیسم توصیف کرد و  فعالیت این جنبش را قابل تقدیر خواند .

    هائه افزود: این جنبش تاسیس شده در دوران جنگ سرد توسعه کشورها را ترویج می کند و شرایط فعلی جهان نیز شبیه  مراحل نخست دوران جنگ سرد می باشد و در حال حاضر شاهد رویاروی شرق و غرب هستیم .

  وی اظهار داشت : جنبش عدم تعهد در چنین شرایط باید در راستای برقراری سیاست عادلانه بین المللی و رفع یکجانبه گرایی تلاش کند .

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 0 =