دانشگاه تهران و سازمان فنی‌وحرفه‌ای تفاهم‌نامه امضا کردند

تهران- ایرنا- دانشگاه تهران و سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور برای ارتقاء مهارت‌های تخصصی دانشجویان و دانش‌آموختگان تفاهم‌نامه همکاری منعقد کردند.

به گزارش روز شنبه معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه تهران، این تفاهم‌نامه بین «محمود نیلی احمدآبادی» رئیس دانشگاه تهران و «علی اوسط هاشمی» معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور به امضاء رسید.

 ارتقاء مهارت‌های تخصصی دانشجویان و دانش‌آموختگان، توسعه و هدایت پژوهش‌های دانشگاهی به سمت مسائل و موضوعات دارای اولویت جامعه، تقویت بنیه علمی و پژوهشی نهادهای مؤثر اجرایی، رشد و توسعه اقتصادی کشور، مهارت‌افزایی و ارتقاء دانش حرفه‌ای دانشجویان و دانش‌آموختگان دانشگاه از جمله اهداف این تفاهم‌نامه عنوان شده است.

از ظرفیت‌های مهم این تفاهم‌نامه، تأسیس «مرکز مدیریت مهارت‌آموزی و مشاوره شغلی دانشگاه تهران» در معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه است که می‌تواند نقش مهمی در افزایش مهارت‌های تخصصی دانشجویان برای ورود به بازار کسب و کار داشته باشد. همچنین افزون بر امکان شرکت دانشجویان در دوره‌های آموزشی فنی و حرفه‌ای، دانشجویان می‌توانند از امکانات و ظرفیت‌های زیرساختی موجود در سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور در زمینه‌های آموزشی و پژوهشی استفاده کنند.
همکاری در زمینه توسعه پژوهش‌های کاربردی، هدفمندی پایان نامه‌ها و رساله‌های دانشجویان، گسترش فعالیت‌های بین‌الملل، فراهم ساختن بستر اشتغال مولد برای دانش‌آموختگان و استفاده از ظرفیت‌های آموزشی و پژوهشی در انجام ماموریت‌های دانشگاه و سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای از جمله رویکردهای این تفاهم‌نامه است. 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 16 =