کمان‌دار تهرانی جواز پارالمپیک توکیو را کسب کرد

تهران-ایرنا- مجید کاکوش نماینده تیروکمان استان تهران با قهرمانی در مسابقات آسیایی تایلند، جواز حضور در پارالمپیک ۲۰۲۰ توکیو را کسب کرد.

سرپرست هیات تیرو کمان استان تهران روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: مسابقات قهرمانی آسیا در بخش W۱ از ۲۹ مهر تا سوم آبان در کشور تایلند برگزار شد که ۶ نماینده مرد و زن کشورمان برای کسب سهمیه پارالمپیک با رقبای خود پیکار کردند.  

محمد سلطانی با بیان اینکه در این رقابت ها ۲ نماینده از استان تهران شرکت داشتند گفت: روز گذشته در فینال این رقابت ها دو کماندار تهرانی تیم ملی کشورمان در ماده W۱ مقابل هم قرار گرفته که در پایان کاکوش با امتیاز ۱۳۲ بر ۱۲۵ حریف خود محمدرضا زندی را مغلوب کرد.  

وی ادامه داد: کاکوش در ابتدا در مرحله نیمه نهایی با نتیجه ۱۳۳ بر ۱۲۲ مقابل نماینده کره جنوبی به برتری رسید و فینالیست شد.  

مسابقات پارالمپیک ۲۰۲۰ توکیو روز سه شنبه چهارم شهریور سال ۱۳۹۹ برابر با ۲۵ آگوست ۲۰۲۰ در کشور ژاپن آغاز می شود. بنا بر اعلام این ستاد، در روز افتتاحیه، رقابتی برگزار نمی‌شود و ورزشکاران از روز چهارشنبه پنجم شهریور ماه برابر با ۲۶ آگوست ۲۰۲۰ وارد میدان مسابقات خواهند شد.

نخستین رشته ای که در آن مدال توزیع می شود دوچرخه سواری است. ۵۴۰ مدال طلا در این رویداد بزرگ جهانی توزیع خواهد شد. در این تورنمنت بزرگ جهانی رشته دوومیدانی پر رویدادترین رشته ورزشی در پارالمپیک ۲۰۲۰ خواهد بود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =