۴ آبان ۱۳۹۸،‏ ۱۱:۳۶
کد خبرنگار: 864
کد خبر: 83531051
۰ نفر

برچسب‌ها

پنج هزار دانش‌آموز استان مرکزی به اردوهای راهیان نور می‌روند

اراک - ایرنا - مدیرکل آموزش و پرورش استان مرکزی گفت: پنج هزار دانش‌آموز این استان امسال در قالب کاروان‌های راهیان نور به مناطق عملیاتی غرب و جنوب کشور می‌روند.

«شهریار فولادوند» روز شنبه در جمع اصحاب رسانه در اراک افزود: اعزام این دانش‌آموزان به مناطق عملیاتی از یازدهم آبان ماه امسال آغاز و تا پایان سال‌جاری ادامه می‌یابد.

وی ادامه داد: اعزام دانش‌آموزان دختر از یازدهم تا پایان آبان ماه برنامه‌ریزی شده و از آذر ماه تا پایان اسفند سال‌جاری نیز دانش‌آموزان پسر از این استان در قالب کاروان‌های راهیان نور به مناطق عملیاتی اعزام می‌شوند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان مرکزی کیفی‌سازی اعزام کاروان‌های راهیان نور را از برنامه‌های آموزش و پرورش و سپاه روح الله استان در سال جاری عنوان کرد و گفت: در این خصوص علاوه بر افزایش شمار دانش‌آموزان، زمان حضور شرکت کنندگان در این مناطق امسال افزایش یافته است.

فولادوند ادامه داد: برای هفته بسیج دانش‌آموزی (۸ تا ۱۳ آبان ماه)، ۱۵۰ عنوان برنامه با هدف انتقال و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت برنامه‌ریزی شده و در مناطق و شهرستان های مختلف استان برگزار می‌شود.

وی ادامه داد: پنج هزار نفر در قالب ۱۲۰ گروه‌های جهادی دانش‌آموزی تابستان امسال به نقاط محروم استان مرکزی اعزام شدند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان مرکزی گفت: بهبود حس مسئولیت‌پذیری، توجه ویژه به مسایل اعتقادی همزمان با کار و فعالیت از جمله مهمترین اهداف اعزام این گروه ها به مناطق محروم استان بوده است.

فولادوند افزود: اردوهای جهادی با حضور در مناطق محروم استان مرکزی به فعالیت‌های عمرانی، آموزشی، فرهنگی، پزشکی، دامپزشکی و کشاورزی پرداخته و ساخت خانه محرومان، راه روستایی، پل، جدول‌بندی پیاده‌روها، مشارکت در برداشت محصول، ویزیت رایگان، آموزش رایگان قرآن و دروس مقاطع مختلف درسی از مهمترین فعالیت‌های این افراد است.

فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی نیز در این نشست گفت: هفته بسیج دانش‌آموزی همزمان با سالگرد شهادت شهید فهمیده آغاز و تا ۱۳ روز استکبار ستیزی ادامه می‌یابد.

سرتیپ دوم پاسدار «محسن کریمی» افزود: تبیین مسایل و زیربنای حرکت قشر جوان و نوجوان کشور، استکبارستیزی، تبیین علل و عوامل پیروزی جوانان در چهل سال نخست انقلاب، ارایه راهبردها و تبیین گام دوم انقلاب از جمله برنامه‌های برگزاری هفته بسیج دانش‌آموزی در استان و کشور است.

وی ادامه داد: برنامه‌های هفته بسیج دانش‌آموزی امسال با شعار «دانش‌آموز انقلابی، مدرسه انقلابی» در شهرستان‌های مختلف استان مرکزی برگزار می‌شود.

فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی خاطرنشان کرد: دانش‌آموز بسیجی اخلاق و پایداری، دانش‌آموز بسیجی ایثار و تعالی معنوی، دانش‌آموز بسیجی شجاعت و آرمان خواهی، دانش‌آموز بسیجی انتظار و عدالت خواهی، دانش‌آموز بسیجی بصیرت و ولایت‌مداری، دانش‌آموز بسیجی خلاقیت و نوآوری و دانش‌آموز بسیجی مقاومت و استکبارستیزی عناوین روزهای این هفته است.

استان مرکزی ۶ هزار و ۲۰۰ شهید والامقام تقدیم انقلاب اسلامی کرده است.

۲۲۷ هزار دانش‌آموز در ۲۲۶۹ مرکز آموزشی در استان مرکزی به تحصیل اشتغال دارند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 2 =