۴ آبان ۱۳۹۸،‏ ۱۲:۱۷
کد خبرنگار: 940
کد خبر: 83531035
۰ نفر

برچسب‌ها

هموطنان اهل‌سنت به حرم مطهر رضوی مشرف شدند

مشهد- ایرنا- کاروانهای زیارتی هموطنان اهل‌سنت که همزمان با آخرین روزهای ماه صفر از نقاط مختلف کشور به مشهدالرضا سفر کرده‌اند، امروز چهارم آبان ماه بطور جمعی پای پیاده به حرم مطهر حضرت ثامن‌الحجج علی‌بن موسی‌الرضا(ع) مشرف شدند.

جمعیت افزون بر هزار و ۲۰۰ نفره هموطنان اهل‌سنت ساکن استانهای ‌هرمزگان، کردستان، گلستان، خراسان شمالی، خراسان جنوبی، سیستان و بلوچستان و نیز خراسان رضوی روز شنبه به همین منظور مسیر میدان شهدا تا حرم مطهر امام رضا(ع) پیاده طی کردند.

یکی از علمای اهل سنت کردستان و رئیس مرکز بزرگ اسلامی سنندج که در این جمع حضور دارد، به خبرنگار ایرنا گفت: اگر در نماز بر اهل بیت عصمت و طهارت(ع) درود نفرستیم آن نماز باطل است. 

ماموستا اقبال بهمنی افزود: امروز دشمنان برای ایجاد تفرقه در میان مسلمانان توطئه کرده و نقشه می‌کشند لذا اجتماعاتی نظیر تشرف اهل سنت به حرم مطهر حضرت امام رضا(ع) حرکتی موثر و قاطع در مسیر نقش برآب نمودن توطئه‌های دشمنان اسلام و ناامیدی آنان از ایجاد اختلاف در صفوف مسلمین است.

یکی از روحانیون اهل‌سنت خواف واقع در شرق خراسان رضوی نیز طی گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا، بارگاه مطهر امام رضا (ع) را کانونی برای نمایش وحدت مسلمانان توصیف و بیان کرد: همانطور که محبت امام حسین (ع) همه مذاهب اسلامی را در ایام محرم و صفر و به ویژه در قالب راهپیمایی عظیم اربعین حسینی گردهم می‌آورد، امروز هم دوستی و محبت نسبت به وجود پربرکت حضرت امام رضا(ع) ما را در کنار هم جمع کرده است. 

مولوی سیدحسام‌الدین حسینی در مسیر تشرف به سمت حرم مطهر رضوی، این مکان مقدس را کانونی مهم برای نمایش اتحاد مذاهب اسلامی و در کنار یکدیگر قرار گرفتن آنان توصیف و بیان کرد: حضور مسلمانان اهل‌سنت در مراسم امروز همچون خاری بر چشم دشمنان فرو رفت زیرا ما مسلمانان بصیرتمند ایرانی اعم از شیعه و سنی در کنار یکدیگر هستیم. این بصیرت و آگاهی به حدی است که بخاطر آن دشمن نمی‌تواند در صفوف ما رسوخ کرده و وحدت را سست کند.

یکی از روحانیون اهل‌سنت استان گلستان نیز در مسیر تشرف به حرم مطهر رضوی در مشهد گفت: شیعه و سنی در سایه جمهوری اسلامی ایران با یکدیگر برادر و همدل هستند.

ماموستا عبدالصمد ربانی در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا افزود: دشمنان اسلام تا زمانی که همه ما بطور یکپارچه پیرو رهبر معظم انقلاب اسلامی هستیم قادر به هیچ اقدامی علیه وحدت مسلمانان و ضربه به اسلام نیستند. 
روحانی اهل سنت دیگری از آذربایجان غربی نیز گفت: گروهکهای سلفی و وهابی بدانند که ما اهل‌سنت ایران از نظر توسل به اهل بیت(ع) هیچ مشکلی نداریم و همه زیر سایه اسلام بوده و یک دین، یک قرآن و یک پیامبر داریم. 
ماموستا ملا مراد ایوبی طی گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا در مسیر تشرف به حرم مطهر امام رضا(ع) در مشهد افزود: آرزومندیم تا زیر پرچم اسلام در روز قیامت با ائمه اطهار(ع) محشور شویم. 

وی نیز تاکید کرد: دشمنان اسلام تا زمانی که سایه رهبر فرزانه انقلاب اسلامی بر سر ما قرار دارد نمی‌توانند اهل‌سنت و شیعه را در ایران اسلامی دچار تفرقه کنند. 

امام‌جمعه اهل‌سنت سیب سوران در استان سیستان و بلوچستان هم به خبرنگار ایرنا گفت: تاکید و اقدام برای تحکیم و تعمیق وحدت مسلمانان با توجه به وضعیت کنونی منطقه و جهان، فعالیتهای شرورانه و ضداسلام گروهکهای تکفیری مورد حمایت استکبار، برای همه ما اعم از سنی و شیعه ضروری است.
مولوی واحدبخش شنبه‌زهی افزود: پاسخگویی به شبهات و باطل نمودن توطئه‌های دشمنان اسلام تنها با وحدت میان مسلمانان میسر می‌شود. حرکت امروز هموطنان اهل‌سنت در مشهد اقدامی موثر در همین راستا است.  

یکی از علمای اهل‌سنت شهرستان فریمان در خراسان رضوی نیز به خبرنگار ایرنا گفت: امسال نیز همانند سالهای اخیر با ارادتی خاص در مراسم تشرف جمعیت اهل‌سنت به حرم مطهر حضرت امام رضا(ع) شرکت کرده‌ایم تا نشان دهیم محب اهل بیت(ع) هستیم. 

مولوی احسان محمدی افزود: هیچیک از توطئه‌های دشمنان نظام جمهوری اسلامی نمی‌تواند حتی به اندازه سر سوزنی بر ارادت ایرانیان اهل‌سنت به اهل‌بیت(ع) خلل وارد کند. ما همیشه پشتیبان نظام جمهوری اسلامی و رهبر معظم انقلاب اسلامی بوده و در هر زمان و مکانی آماده نمایش این ارادت قلبی و پشتیبانی خود هستیم.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha