۴ آبان ۱۳۹۸،‏ ۹:۴۳
کد خبرنگار: 2091
کد خبر: 83530874
۰ نفر

برچسب‌ها

۱۵۱ دستگاه تولید ارز دیجیتال در گرمسار کشف شد

سمنان- ایرنا- فرمانده انتظامی استان سمنان گفت: مأموران انتظامی ۹۸ دستگاه استخراج ارز دیجیتال یا ماینر قاچاق فعال را از یک واحد صنعتی متروکه و ۵۳ دستگاه دیگر را از یک واحد مرغداری در شهرستان گرمسار کشف کردند.

سرهنگ عبدالله حسنی روز شنبه به خبرنگاران در سمنان اظهار داشت: پلیس در پی اشراف اطلاعاتی و اقدامات گسترده خود از فعالیت غیرقانونی ۲ واحد صنعتی در شهرستان گرمسار مطلع و پس از تحقیقات محسوس و نامحسوس پلیس، واحد متخلف شناسایی و با هماهنگی لازم قانونی در بازدید صورت گرفته، دستگاه ارز دیجیتال قاچاق کشف شد.

فرمانده انتظامی استان سمنان تصریح کرد: ارزش ریالی دستگاه‌های کشف شده  طبق نظر کارشناسان ۷ میلیارد و ۵۵۰ میلیون ریال اعلام شده است.

گرمسار یکی از شهرستان‌های استان سمنان است، این چندمین بار است که با هوشیاری پلیس دستگاه استخراج ارز دیجیتال در این شهرستان کشف می‌شود.

پول مجازی یا بیت کوین پیش از این با استفاده از رایانه‌های خانگی تولید می‌شد اما در سال‌های اخیر ماینر به عنوان دستگاه‌های مخصوص تولید آن ساخته شد که واردات و استفاده از آنها در ایران غیرمجاز است.

استخراج ارزهای دیجیتال به خصوص نوع بیت‌کوین نیاز به مصرف بالای برق دارد به گونه‌ای که برای استخراج هر واحد بیت‌کوین نیاز به تولید ۷۲ مگاوات ساعت برق است.

بیت کوین یکی از رایج‌ترین ارزهای دیجیتال است که در فضای مجازی خرید و فروش می‌شود و از طریق دستگاه‌هایی به نام ماینر که نوعی پردازشگر است، با مصرف برق بالا تولید می‌شود و برخی از افراد غیرحرفه‌ای و ناآگاه به مخاطرات سرمایه‌گذاری، سرمایه‌های خود را صرف این کار می‌کنند.

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها